Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen router-t vegyek?

Milyen router-t vegyek?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy routert,de nem igazán vagyok képbe vele,hogy hogyan is van ez.A lényeg hogy két számítógépen és egy telefonon szeretném használni az internetet.A netsebesség elvileg 20mbps,de most speedtest-en 30-at mért.Nem tudom,hogy akkor most 30-e vagy csak valami ünnepi ajándék,de a lényeg hogy vagy 30mbps-osnak mindenféleképpen lennie kéne.Valamint az ár is húzós..Ha megoldható én nem szeretnék 5000Ft-nál többet fizetni érte.

2013. dec. 22. 13:31
 1/2 anonim ***** válasza:

ha 30mb-et akarsz használni 5ezernél többet kell fizetned, mivel az olcsó 54mbps routerek maximum 25megabites egyirányú kapcsolatot tudnak kiszolgálni. Ami rájuk van írva az elméleti maximum, de ezt még laboratóriumban sem hozzák.

Neked egy olyan kell amire 150mbps érték van feltűntetve, esetleg ha fájlokat is akarsz mozgatni a hálózaton akkor 300mbps-os.

Fontos, hogy az eszközeid is rendelkezzenek "N" sebességű wifi modullal

2013. dec. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Rendben értem.Köszönöm.Tehát akkor min.egy 150mbps-es kell.A wifi modullal kapcsolatba lenne még kérdésem.Tudom,hogy rendelkeznie kell a számítógépeimnek,meg a telefonomnak is N wifi modullal.A telefonba meg is van azzal nincs baj.A 2.számítógépembe nincs,viszont van hozzá usb-s wifi modul.De sajnos az 1.be se beépített,se usb-s nincsen.Az lenne a kérdésem hogy muszáj,hogy az 1.-be is legyen?Nem úgy van ha ahhoz csatlakoztatom a routert akkor azon már lesz internet és a másik géppel,meg a telefonnal már csak csatlakoznom kell hozzá?Mert ez esetben már jó is lenne.
2013. dec. 22. 14:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!