Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért forrósodik fel a process...

Riko97 kérdése:

Miért forrósodik fel a processzor hűtő?

Figyelt kérdés
Az lenne a problémám hogy vettem egy új processzort a régi 2 magos 2,4 ghz volt az új pedig 2 magos 3,4ghz és betette az ember aki hozta aztán ma elkezdtem játszani és akadozott a játék kb 5 mp-ig utána abba hagyta és utána megint és így volt videóknál is meg néztem a proci hűtőt és nagyon meleg volt lehet hogy az miat akadozott a játék meg videó? Utána vissza tettem a régi procit és akor nem volt gond aztán megint vissza tetem az újat és ugyan ugy fel forrósodott a proci hűtő. Ja és nem kentem rá pasztát vagy mit mert most olvastam hogy olyat is kell rá keni szerintetek mit kéne csináljak vegyek új proci hűtőt? vagy csak szerezek olyan pasztázos izét ?

2013. dec. 21. 17:56
1 2
 11/18 BM-Striker ***** válasza:
A melegedés miatt biztos nem.
2013. dec. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Gábor_79 ***** válasza:
Arra az EKL-re, a hardveraprón meg csapj le, mert nem lehet máshonnan hozzájutni, másik ilyen hatékonyat meg nem találsz hőcsöveset ilyen árban.
2013. dec. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
jolvan köszi mindent
2013. dec. 21. 19:43
 14/18 Gábor_79 ***** válasza:
Időközben nézegettem. Lehet kapni máshol is ugyanezt, csak egy ezressel drágábban.
2013. dec. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
sziasztok meg vettem az a ventit amit én linkeltem 1700 ft osat mert másikra nem volt pénzem és mondták boltba hogy biztos jo lesz mert eröseb procikhoz is jo aztán vetem 300 ft ért pasztát és be szereltem minden ugy kentem rá mint videoban amit néztem és még mindig nem jó szerintetek mi lehet a baj ?
2013. dec. 22. 18:35
 16/18 Gábor_79 ***** válasza:

Az, hogy mit mondanak egy boltban, az hát nem jelent semmit vagyis egyenlő a nullával. Teljesen más szempontok vezérlik mint ami neked ideális. Persze van kivétel. Az lehet a hűtővel, hogy kicsit sem jobb mint az a gyári hűtő amit lecseréltél(sőt). A boltos meg elérte amit akart; eladott egy olyat amit már senki nem vett volna meg, Te meg ugyanott tartasz, mint a legelején. Azért vigyázz mert a legmagasabb hőfok amit elérhet, az 62 C fok. Max TDP 89 W. A TDP-t általában jelzik a CPU hűtőknél mi a maximum amit elvezet.

Megkaptad a választ: a 3 és 9 válaszokban. Csak egy jó hűtő oldja meg a problémát vagy leszabályzod a processzort, hogy kisebb teljesítménnyel dolgozzon addig, hogy ne legyen baleset.

2013. dec. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
nah most vettem egy jó hűtőt speedfan on néztem a hőmérségletet és tegnapinál játék közben 60c és 70c közöt volt amit most vetem anál pedig 41 az alap és játék közben 50 re megy fell de még mindig akadoznak a játékok gépet ki takaritotam de akor is szerintetek mit csináljak ? vegyek egy jobb hűtőzsirt ? vagy miaz mert amivel most kenegettem 300 ft ért vettem vagy mi lehet a baj ?
2013. dec. 24. 13:12
 18/18 BM-Striker ***** válasza:

Szar a hűtő, amit vettél, az baj.



Egy jobb hűtőszír csak pár fokot segítene.

2013. dec. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!