Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért forrósodik fel a process...

Riko97 kérdése:

Miért forrósodik fel a processzor hűtő?

Figyelt kérdés
Az lenne a problémám hogy vettem egy új processzort a régi 2 magos 2,4 ghz volt az új pedig 2 magos 3,4ghz és betette az ember aki hozta aztán ma elkezdtem játszani és akadozott a játék kb 5 mp-ig utána abba hagyta és utána megint és így volt videóknál is meg néztem a proci hűtőt és nagyon meleg volt lehet hogy az miat akadozott a játék meg videó? Utána vissza tettem a régi procit és akor nem volt gond aztán megint vissza tetem az újat és ugyan ugy fel forrósodott a proci hűtő. Ja és nem kentem rá pasztát vagy mit mert most olvastam hogy olyat is kell rá keni szerintetek mit kéne csináljak vegyek új proci hűtőt? vagy csak szerezek olyan pasztázos izét ?

2013. dec. 21. 17:56
1 2
 1/18 BM-Striker ***** válasza:
78%

KELL rá paszta, amit vékonyan és egyenletesen kell rákenni


Pár száz forint, akármelyik számtech boltban lehet kapni.


Pontosan milyen processzort cseréltél milyenre?

2013. dec. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
AMD Athlon 64 x2 2,4 ghz 4200+ cseréltem AMD Athlon 64 x2 3,4 ghz 6200+ ra de akor hen a hűtővel van baj ? mert a proceszor nem volt anyira forro csak a hűtő borda
2013. dec. 21. 18:28
 3/18 BM-Striker ***** válasza:

A hűtőborda feladata, hogy átvegye a hőt.



Egyébként ildomos lenne cserélni gyári bordát, legalább valami 92mm-es toronyhűtőre pl Xigmatek Loki, Alpenföhn Sella, Cooler Master Hyper 103.

2013. dec. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
oké köszi szépen amugy nem tudod hogy ilyen pasztát meg hűtőt lehet e árkádban venni valahol ?
2013. dec. 21. 18:48
 5/18 Gábor_79 ***** válasza:
Nézz meg egy-két képet vagy videót a folyamatról, nehogy rossz helyre kerüljék a hőközlő zsír. Kicsi az esély rá de nem Ø. Szóval a processzor fényes felületére megy. Nem a foglalatba és nem a tüskékre. Bocs ha szájbarágós, de volt már ilyen hiba és az végzetes lenne.
2013. dec. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
az jo lesz ha fülpiszkáloval kenegetem ell rajta? mert olvastam valahol hogy azt csinálta egy ember és ugy jo volt
2013. dec. 21. 19:05
 7/18 BM-Striker ***** válasza:
Használj inkább bankkártyát vagy más hasonló eszközt, és lehető legvékonyabban egyenletesen vidd fel pasztát(kb fél borsószemnyit)
2013. dec. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
okés és szerintetek [link] ez a proci hűtő jó lenne ? vagy keresek mást ? mert ilyen 2 3 ezer körül szeretnék venni
2013. dec. 21. 19:17
 9/18 BM-Striker ***** válasza:

Ne vegyél annyiért újonnan.


Ez még egy 4 magoshoz is elég lenne:

[link]

2013. dec. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
és hogyha ezt megveszem meg pasztát akor utána nemfognak akadozni játékok meg ilyenek ?
2013. dec. 21. 19:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!