Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Létezik olyan eszköz, ami az...

Létezik olyan eszköz, ami az inrternet jelet átalakítja UTP-ből Coax kábelbe, és olyan, ami ezen Coax kábel másik végén visszaalakítja a jelet UTP-be?

Figyelt kérdés

2013. dec. 16. 20:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

inkább WiFi -t javaslom, azt is össze kötheted vele, egy rövid (200-300m) távolságon elég jól produkál így is.

WiFi előnye hogy nagyobb sávszéllességet produkál, mint a régi koax rendszer, amit már ha jól tudom nem is lehet kapni, max valami bontóba a polc mögött leesve.

(vidéki kábelnetes rendszerek is a "WiFi" egyik speciális formáját használják, egy alacsonyabb rádió frekvencián megy a feltöltés (35~37MHz), egy picivel magasabbon a letöltés ~120MHz)

2013. dec. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 claidheamohmor ***** válasza:
Létezik (EoC), de amúgy mit akarsz barkácsolni?
2013. dec. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Van a lakásban egy rész, ahol be van kábelezve a Koax kábel, és nem kéne FTP kábelt is áthúzni a gégecsövön, ha lehetne ezt így megoldani.
2013. dec. 16. 21:10
 4/11 P.O.C. ***** válasza:

Az Ethernet over Coax szettek mocsok drágák, és Magyarországon nagyítóval kéne keresni az olyan boltot, ahol egyáltalán beszerezhető.

A Wi-Fi jóval olcsóbb, még ha jelismétlővel együtt kell megvenned a nagy terület miatt.

Vagy ha csak a vezetékes megoldás jöhet szóba, és azonos elektromos hálózaton vannak a végpontok, akkor a Powerline adaptereket javaslom, azok valamivel olcsóbbak és legalább beszerezhetők.

2013. dec. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

FTP kábel xĐ az UTP ;-)

Én WiFi -vel oldottam meg, hasonló problémát.

Egy több antennás router -t használtam, amit rákötöttem a szürő után a kábel TV hálóra (a padláson volt egy elosztó, ami jelszűrést is végez)

így minden helyiségben volt egy WiFi pont.

Ha rákötöttem egy 8dB -s antennára akkor az adott helyiségben lehetett használni, annak ellenére, hogy 20m és 4 vasbeton fal választotta el a rottertől.

Ha közvetlen hálókártyába csatlakoztatod, akkor jobb jelerőséget érsz el (~90dB), sima antennával csak alacsonyabbat (70~80dB).

2013. dec. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2013. dec. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 claidheamohmor ***** válasza:

...ha amúgy se használod a koaxot, akkor nem egyszerűbb kihúzni, (és kihúzás közben a koaxszal az UTP-t behúzni?)

Vagy, ahogy írták, wifi... egyszerűbb, olcsóbb.

2013. dec. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 claidheamohmor ***** válasza:
@P.O.C, a powerline adapterek mennyibe kerülnek? 4-5000 darabja?
2013. dec. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 P.O.C. ***** válasza:

Ott körül, de csak egy darabot úgyis hiába veszel meg.

Vannak direkt KIT ek, elvileg gazdaságosabban jönnek ki.

[link]

[link]

2013. dec. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 claidheamohmor ***** válasza:
Ez az, hogy kettő kell, úgy meg többe kerül a leves, mint a hús. Néztem kitben, kicsit olcsóbb, de talán még így is túl csok a de és a ha mondjuk egy wifi routerhez képest...
2013. dec. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!