Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Notebook esetében a ventilátor...

Notebook esetében a ventilátor tisztíttatását is fedezi a garancia?

Figyelt kérdés
Valószínűleg nagyon bekoszolódhatott már, egy darabig szét is bontottuk a gépet, viszont az egyikhez csak részlegesen, a másikhoz, mert kettő van benne, pedig egyáltalán nem tudtunk úgy hozzáférni, ameddig kockázatmentesen szét mertük kapni a notit. Lehet, csak egy mozdulatra voltunk, de féltünk, hogy valami olyat teszünk, ami miatt ugrik a gari, még van vissza 11 hónap belőle, azt nem szeretnénk elcseszni. Arra gondoltunk, vissza kellene vinni oda, ahol vettük, hátha gariban kitakarítják, mert ez így már nem jó, hogy állandóan pörög, a legtöbbször elég magas, jól hallható fokozaton. Ráadásul már nem is nagyon tud hűteni, mert kifele is ontja a meleg levegőt, de az egész ház is forró a ventilátorok alatt és fölött. Mostanában pedig már sima Facebookos flash játékoknál is kikapcsol magától a gép, pedig azokat korábban röccenés nélkül vitte. Néztem segédprogival a hőfokot is, jóval a normális fölött van, leginkább a dedikált videokártya, mert az is van benne gyárilag, és az ahhoz tartozó ventillátornál a melegebb is. Szóval főleg azzal lehet probléma, és pont ahhoz nem fértünk hozzá egyáltalán. A rendszer amúgy nem szaggat, azzal nincs baj, mindenképpen hűtésprobléma van jelen.
2013. dec. 5. 01:21
 1/4 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy amikor az alját levettük, nem volt matricázva, nem szakítottunk el semmit, vagy ilyesmi, és a csavarok se rongálódtak, tehát erre figyeltünk, nehogy emiatt legyen bukó a gari.
2013. dec. 5. 01:25
 2/4 BM-Striker válasza:
Ha beviszed a szervizbe azzal, hogy kikapcsol magától a gép, akkor automatikusan kipucolják, mielőtt összerakják az átvizsgálás után.
2013. dec. 5. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Telefonon hívtam őket, azt mondták, ha más működési hibát nem tapasztalok, csak ezt az időnkénti kikapcsolást, és ezt is, ha tényleg csak úgy, ahogy elmondtam, hogy akkor már nagyon pörög a ventilátor, akkor majdnem biztos, hogy csak piszkos. Viszont önmagában az, hogy kipucolják, nem garanciás dolog, hanem azon kívüli szolgáltatás, 6500-ért megcsinálják. De bár nem garanciás dolog, attól még csak hozzájuk tudom vinni úgy, hogy a gari ennek ellenére megmaradjon, ami azért szívás, mert ciki vagy nem, ennyi pénz most az ünnepek miatt nincs (főleg, hogy vannak egyéb családi születésnapok és névnapok is decemberben). Hozzáértő ismerős szétszedné nekem ingyen és ki is takarítaná, de olyan sok még a gari, hogy inkább egyikünk se akar emiatt kockáztatni. Úgyhogy most inkább csak módjával használom, csak ha tényleg muszáj, aztán januárban talán belefér anyagilag is, hogy elvigyem.
2013. dec. 5. 16:45
 4/4 A kérdező kommentje:
Viszont igen, ha hamarabb olvasom a válaszod, akkor így lehet, meg tudtam volna kerülni és garanciálisan megcsinálják. Mindegy most már, láma voltam. :)
2013. dec. 5. 16:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!