Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HDD Regenerator hatékonysága!?

HDD Regenerator hatékonysága!?

Figyelt kérdés

Ahoj!

Van egy régi noteszom még PATA csatlakozós merevlemezzel.

Hetezésre használja asszony pajtás, de minap fércbookról benyalt egy fincsi fapacit, így most újra lesz telepítve...

Lényeg, hogy régóta tudtam, hogy eléggé elkopott már a merevlemez, és akad rajta pár tucat hibás szektor.

Állítólag a címben szereplő progi képes helyre hozni a hibás szektorokat. (habár az állítólag műsorába még nem volt, de bele illene)

Elég lassan halad, eddig 10GB után talált 21 bad szektort, és azt írja rá hogy recovered (gyógult/javított/visszanyert).

Nektek mi a tapasztalatok ezzel kapcsolatban!?

Mennyire hatásos, és mennyire maradandó az eredmény (ha van eredménye)!?



2013. dec. 4. 13:03
 1/7 A kérdező kommentje:
* Netezésre használja asszony pajtás...
2013. dec. 4. 13:06
 2/7 anonim ***** válasza:

Bad sector-t úgymond meggyógyítani nem lehet. Ha lehetne, akkor nem dobálnák ki az emberek a winchestert. Amit az ilyen programok csinálnak az általában az, hogy lefoglalják az adott sector-t emiatt a win nem is akar majd írni oda / olvasni onnan.


Nem tesz csodákat, de sokszor egész sokáig is problémamentes maradhat az eszköz. Azért egy biztonsági mentést csinánék.


Ártani nem árt, használd.

2013. dec. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
csinálnék
2013. dec. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

eddig 3 szektort talált amit nem tudott "meggyógyítani".

Nem hiszem, hogy helylefoglalás lenne, mivel partíció táblát is töröltem előtte, meg WD programjával zérósítottam a lemezt.

2013. dec. 4. 14:19
 5/7 anonim ***** válasza:

Az, hogy törölted a partíciós táblát főleg nem jelent semmit. Az igazi combos bad sector mechanikai sérülés az adattárolón. Az ilyen gyógy programok azt csinálják, hogy felismerik a hibát és rögzítik a táblában, mint foglaltat. Persze a win ott semmi adatot nem tárol, emiatt nem is akar majd onnan soha olvasni. Ugyanakkor mikor írni kell valamit foglaltnak látja, ezért kihagyja.


Ne úgy képzeld el, hogy egy kis manó körbejárja és a kalapácsával megjavítja a hibát. Ez csak tüneti kezelés. Pláne ha apró darabkák letörtek a lemezből, akkor az feszt ott kering a hdd-ben. Minél több van belőle annál gyakrabban fog újabb hibákat okozni (önleépítő rendszer).


De ahogy írtam, nem kell feltétlen temetni a dolgot, sokat tudnak segíteni az ilyen programok.

2013. dec. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

most hogy végzet meg is van a nagy varázslat!

relocated sectors néven szerepelnek...

2013. dec. 4. 17:25
 7/7 A kérdező kommentje:
Lenin elvtárs, nem is vártam csodát, csak nem értettem, hogy partició tábla és akár mi nélkül mit csinál, de most hogy végzet és látom a smart adatokat, már tiszta.
2013. dec. 4. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!