Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az ssd tényleg annyira nagyon...

Az ssd tényleg annyira nagyon begyorsítja a gépet? Azon gondolkodom, hogy 2 terrás winyót vegyek, vagy 1 terrásat + 120 gigás ssd-t.

Figyelt kérdés
2013. nov. 27. 23:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Csak a lemezműveleteket gyorsítja meg, de azt nagyon. Azaz pl játékok nem fognak gyorsabban futni (csak tölteni, ha SSD-re telepíted), viszont operációs rendszer sokkal gyorsabban működik, és a felhasználói szoftverek is.
2013. nov. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
SSD-vel 420 mb/s al tudsz másolni. Míg a hdd-vel jó ha tudsz a legjobb típussal 120 at elérni
2013. nov. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Megéri nagyon az árát az SSD. 120GB-osból ezt a kettőt ajánlom.


[link]


[link]

2013. nov. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi!

De itt mit jelent az hogy gyorsabban másolni? Hogy egy fájlt a-ból b-be nem 1 perc alatt, hanem mondjuk 40 mp alatt átmásol? Mert ez szuper, de akkor inkább veszek hagyományos winyót, lassabban másol, de tízszer annyi helyem van :D

Igazából az lenne a lényeg, hogy a programok gyorsabban fussanak. Akkor félreértettem és ez nincs benne, igaz? (Max hogy gyorsabban betölt - ami szintén nem érdekel, hogy 3 mp, vagy 1,5 :D )

2013. nov. 27. 23:28
 5/13 A kérdező kommentje:
Az, hogy az oprendszer gyorsabban fut, azt miből érzékelem?
2013. nov. 27. 23:29
 6/13 anonim ***** válasza:

Sokkal jobb egyébként, mint egy merevlemez, mivel az SSD-ben már nincs egyetlen egy mozgó alkatrész sem, emiatt strapabíróbb, kevésbé melegszik, halk és az élettartama is hosszabb, mint egy HDD-é. 2-3x olvas gyorsabban a hagyományos winchestereknél és az írási sebessége is gyorsabb. Annyi hátránya van szerintem, hogy kissé kevés tárolókapacitást elég borsós áron kapunk meg:/


Régebben olvastam egy tesztet, amiben Windows XP-n tesztelték és 34 másodperc helyett 27 másodperc alatt töltött be a rendszer. (34s=HDD; 27s=SSD).

Tehát válaszolva a kérdésedre, másodpercekkel felgyorsítja a rendszertöltést, programok is gyorsabban fognak betölteni, illetve futni, és, ha játékot pakolsz az SSD-re, akkor a pályák közti töltés sokkal gyorsabb lesz, mintha a winyódon lenne a játék.

2013. nov. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Személyes tapasztalatom (Kingston HyperX 3K,i5-2320,8GB RAM, HD7850, WIN7 ULTIMATE 64bit), hogy leginkább a bútolási folyamat (kb.60mp-ről 20mp-re), és a leállás,( bár az néha elszöszmötöl valamivel,vagy 20 mp-ig, néha meg 7mp alatt kikapcsol a gép) rövidült le , illetve a programok indulása lett látványosan gyors.

A játékok betöltésénél is megfigyelhető gyorsulás, de maguk a játékok nem lettek gyorsabbak.

A WOT-ban ez abban nyilvánul meg, hogy többet kell várni a többiekre... ( régen úgy 20mp volt a várakozás, most 50 körül :)

2013. nov. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Programok is gyorsabban futhatnak, ha éppen lemezműveletek fogják vissza őket. Azaz, ha most játék közben szaggat, mert gyenge a videokártya, nem fog segíteni. Ha szaggat, mert kevés a RAM (és szétswappeli magát a Windows), vagy játék közben dinamikusan tölti be az objektumokat, akkor segíthet.

Ha a tárkapacitás kell, nagyobb vinyót vegyél. Viszont SSD előnye főként munkavégzés/multitasking során jön ki, félelmetes, milyen gyorsan megnyílnak a szoftverek, gyorsan betöltenek a fájlok (amúgy elsősorban nem is a nagy adatátviteli sebesség, hanem a HDD-hez képest nagyságrendekkel alacsonyabb elérési idő az, ami dob rajta.) Itt egy kedvcsináló videó: http://www.youtube.com/watch?v=kv5dCXiXFaw (érdemes végignézni, főként 1:50-től látszik, hogy miért mondják az emberek, hogy megtáltosodik a gép tőle).

2013. nov. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Azt hiszem, akkor nekem nem éri meg az ssd.

2013. nov. 28. 00:19
 10/13 anonim ***** válasza:
#8-as nagyon jó videó! Szerintem egyértelmű mindenki számára, hogy mekkora előrelépés a HDD-vel szemben.:) Legalább is nekem.
2013. nov. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!