Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért áll le a számítógépem,...

Miért áll le a számítógépem, majd indul újra játék közben?

Figyelt kérdés
A napokban azt vettem észre, hogy miközben játszom, egy idő után leáll, majd újraindul a gépem. Eddig Battlefield 3, és GTA 4 játékok játszása közben állt le. Eddig arra gyanakodtam, hogy az újonnan vett (GTX 560 TI) VGA miatt, mert túlmelegszik. A VGA alapjáraton 40°C , mikor elindítom a Battlefield 3-at (high grafikán) felmegy 70°C-ra. Ugyanez történik LOW grafikán is. Ám ha Minecraft közben, bekapcsolok egy elég izmos gépet igénylő modot (shaders) felmegy 70°C-ra, ám nem kapcsol ki. Ugyanez a szituáció GTA 4-nél, felmegy 70°C-ra, és leáll.. A processzorom fix 40-45 °C, szóval nem arra gyanakodnék. A táp eléri a minimum szintet, arra sem gyanakodnék, eseteleg alaplap, vagy hűtés hiba. Tudna valaki segíteni, hogy miért áll le egyes játékoknál, míg másoknál nem?

2013. nov. 26. 19:37
 1/7 BM-Striker ***** válasza:

Táp lehet gyenge.


Az 560ti egy nagy fogyasztású vga.

2013. nov. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A mostani tápom 500W-os. Esetleg ha tennék bele egy 550-600W-os tápot, ez a probléma megoldódna?
2013. nov. 26. 19:44
 3/7 anonim ***** válasza:

Az, hogy mi van a tápra írva nem sokat oszt vagy szoroz, lehet, hogy egy jó minőségű 400W-os is simán kihajtaná, azt amit a te 500W-osod nem tud.

Amúgy: meg kell próbálni.

És biztos, hogy azért kapcsol ki, mert túlterheled a tápot.

2013. nov. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
500W, amibol lead tan 75%-ot mar nem is olyan sok. Mi a tap pontos tipusa?
2013. nov. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A mostani tápom típusa: Akyga AK-B1 500W . Akkor a táp lehet a baj? Ha lecserélem egy 600W -osra akkor nem fog leállni?
2013. nov. 26. 20:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Az eleve baj, hogy az a tap elektromos alkatreszeknek ad le aramot. Nem kell 600-as, valaki majd ajanl jofelet a gepedhez. De az a "marka" eletveszelyes.
2013. nov. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a melegedés a gond mert nekem 650 Ti-m van 400W-os táppal :)
2013. nov. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!