Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem működik a laptopomba...

Theanswer kérdése:

Miért nem működik a laptopomban az intel hd graphic 4400 mellett a radeon hd 8870m?

Figyelt kérdés
Néhány napja vásároltam egy dell inspiron 3737-es laptopot. Windows 8.1 et raktam fel rá, leszedtem a drivereket a dell honlapjáról. Gond nélkül felrakja a radeon driverét is, sőt szerinte megfelelően is működik de az alkalmazásoknál, játékoknál is az intelt érzékeli (beállítottam a catalystben a nagyobb teljesítményt, de akkor is) Mi lehet a probléma?

2013. nov. 10. 17:02
1 2
 1/11 P.O.C. ***** válasza:

Switchable graphics -os cuccnál, szerintem minden játéknál be kell állítani, hogy az APU -t vagy a diszkrét VGA -t használja-e.

http://www.youtube.com/watch?v=XqvK3B69UwQ

http://www.youtube.com/watch?v=4oB2oDO-IFk

2013. nov. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszodat, de sajnos ezzel már próbálkoztam, és akkor is az intellt használja valamiért:S De azért köszönöm!
2013. nov. 10. 20:12
 3/11 P.O.C. ***** válasza:
Akkor passz, esetleg próbáld ki korábbi Windowszal (7), talán 8.1 -re még nem teljesen kiforrott ez a switchable graphics technológia.
2013. nov. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 P.O.C. ***** válasza:

Ja, még valami. Az próbáltad már, hogy nem a Dell honlapján lévő drivert használod, hanem az AMD oldaláról szedd le a legújabbat?

[link]

2013. nov. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Aztis próbáltam már, de azért köszönöm:(
2013. nov. 10. 21:32
 6/11 anonim ***** válasza:
Tegnap vettem ugyanilyen laptopot. Találtál már megoldást esetleg?
2013. nov. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 D Ádám válasza:

Hello!


Én 1 hónapja vettem ilyet, és akkor még nem is működtek normálisan a win 8.1 driverek, ezért visszatettem a win 8-at. Most is ha leszedem az AMD honlapjáról a frisebb vga drivert, akkor telepítés közben kiírja pl hogy nem kompatibilis eszközre települt fel (???). Másrészt az újabb AMD driverrel ha becsukom a laptopot és kinyitom időnként teljesen lefagy fekete képernyővel.


A másik amit megfigyeltem, hogy bármilyen beállítás mellett, csak akkor használja a 8870m-et, ha csatlakoztatva van hálózatra. Nálam is van néhány alkalmazás, ami indításkor a 4400HD videókártyát írja ki, de indítás után átkapcsolnak a 8870m-re. Ez a beállításokból nem látszik, de ha 2-3 perc játék után azt veszi észre az ember, hogy felpörögnek a ventillátorok és 70 fokos meleg jön ki a gép bal oldalán, akkor szerintem biztosra veheted, hogy épp a 8870m van használatban.


Futtattam 3d Heaven Benchmark-ot és kb 11 fps-el ment, de abban a pillanatban hogy hálózatra dugom 30-ra ugrik azonnal. Szóval vagy nem találtam még meg, hogy akkumulátorról is a diszkrét kártyát használja (pedig a catalyst center-en keresztül, egészen az intel hd graphics paneljáig, mindenhol max teljesítmény-t állítottam be), vagy egyszerűen nem is képes meghajtani a nagyobbik videókártyát telepről, csak hálózatról.


Gondolkozom, hogy ismét teszek egy próbát a win 8.1-el, de előtte jó lenne látnom néhány olyan hozzászólást is hogy, Igen, minden rendben 8.1-en, de még mindig látok elég sok driverhibával kapcsolatos fórumot...

2013. nov. 27. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Regi Korp válasza:
Ha valakinek sikerült a megoldás az leírhatná, mert én is ilyen problémával küzdök. Amint felrakom az AMD drivert a laptopot nem lehet altatni 8.1 alatt.
2014. jún. 22. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ott írta le hogy a VGA csak akkor működik ha a laptop hálozatra van kötve? Megpróbáltad azt is? Hálozat nélkül nem kapcsol be mert az aksi nem bírná kiszolgálni a VGA-t azaz a videókártyádat! Meg amúgy se lenne értelme,20 perc alatt leszívná az egészet.
2014. júl. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

üdvözlök mindenkit! :D remélem látják még ezt a posztot mások is... na szóval én egy Dell 5767 laptoppal rendelkezem benne egy inteles 4400as vidikártya és AMD 8870m-es kombóval , mellette i5 processzorral.. Nem egyszerű történet.. következő szituációk vannak

a.) Windows 7 (gyári driverekkel):

+vidikártya fasza gyors

+leáll a gép

-eléggé sűrűn szétkapcsol a wifi és csak szenved


b.) Windows 8.1 (gyári driverekkel):

+jó a wifi

+leáll a gép

-amd kártyát nem is használja, 120fps helyett 10-11 a League of Legends-ben


c.) Windows 8.1 (driverek+ mókolt vidikártya driver)

+wifi működik rendesen

+AMD-s kártya nagyon hasít, de nem minden alkalmazás megy (pl, metro2033 kifagy)

-nem lehet kikapcsolni, rányomsz a leállításra oké "leállítás.." vársz mostmár sötét a kép, még megy a hűtés meg világit a bekapcsolás jelző..


szóval sehogy se jó, azért belinkelem az oltalt ahol megtaláljátok ezt a továbbfejlesztett drivert

[link]


hátha segít nektek:) jelenleg a C.) opcióval élek és várom a csodát..

2014. szept. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!