Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy merevlemezen, CD-n, vagy...

Egy merevlemezen, CD-n, vagy DVD-n tárolt adatok mennyi ideig "hozzáférhetőek"?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy egy idő után egy CD-re, vagy DVD-re kiírt adat már nem hozzáférhető, a számítógép, vagy esetleg az asztali DVD lejátszó már nem tudja olvasni a rajtuk lévő adatot. Merevlemez esetén is így van ez?

2013. nov. 5. 16:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, csak általában tovább bírja mint egy lemez...
2013. nov. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Merevlemeznél ez általában mennyi időt jelent?
2013. nov. 5. 17:55
 3/6 anonim ***** válasza:
Senki nem tudja, ahogy lemeznél sem. Mehet tönkre vinyó 10 nap de 15 év alatt is. Ez is lutri mint minden adathordozó...
2013. nov. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igazából én nem arra gondoltam, hogy tönkremegy a winchester, és azért nem lehet elérni a rajta lévő adatot, hanem arra, hogy egy bizonyos idő elteltével egyszerűen eltűnnek a rajta lévő adatok, akárcsak CD-nél, vagy DVD-nél. Írok egy példát:

Kiírok egy filmet DVD-re, és ugyanezt a filmet egy merevlemezre is mentem. Ezután a winchestert kiveszem a gépből, mivel azt csak adattárolásra használom, a DVD lemezt szintén félreteszem. 15 év múlva eszembe jut, hogy én ezt a filmet meg szeretném nézni, és előkeresem a sértetlen DVD lemezt, és szinte használatlan HDD-t. Ennél a pontnál vagyok kíváncsi arra, hogy még rajta lesz-e, amit rátettem? Tulajdonképpen az érdekelne, hogy magától elveszhet az adat csak azért, mert sok idő telt el?

2013. nov. 7. 18:26
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Sose használtam 10 évnél tovább használni egy HDD-t, mert ugye 15 év múlva a mai 1 TB-os vinyó olyan kicsinek számít, hogy nem lesz értelme betenni a gépbe...
2013. nov. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Sose használtam 10 évnél tovább egy HDD-t, mert ugye 15 év múlva a mai 1 TB-os vinyó olyan kicsinek számít, hogy nem lesz értelme betenni a gépbe...
2013. nov. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!