Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » FM2-es foglalatba miért nincs...

FM2-es foglalatba miért nincs erős proci?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ez a legmodernebb amd foglalat és az am3 ba erősebbek vannak pedig ez régebbi.

2013. nov. 1. 21:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"Az igazság, hogy itt az AMD FM2+ az új foglalat labdába sem fog rúgni még hosszútávon sem. Úgy hogy megmarad közép és az alsó szegmensbe."


Pont, hogy hosszútávon érdekes ha carrizo is menni fog bele. Ezeknek rég nem az az értelme, hogy CPU oldalról legyen bika, az egész integráció nem ezt célozza meg. Az IGP és az azonnali kommunikációja a CPU-val a lényeg... erről kisregényt lehetne írni, késő van már ahhoz. Persze ezt a mély integrációt már a kaveri is tudni fogja, de várható terjedéséből adódóan sok vizet még nem fog zavarni program tekintetében, de ilyen progiknál a "hagyományos" megoldások nem fognak labdába rúgni(ahogy a meglévő párnál se teszik). Hacsak nem hullik az égből olcsó kb 400 GFlopsot tudó CPU-k tömege.


"Emellett szerintem ne számítson senki processzor erő bravúrra. "

Nem is sok értelem van. Szép nagyon, hogy tesztekben mennyivel erősebb egy egy pl IB i5, i7, de a piac nagyon kicsiny % az akinek ténylegesen kell ez a teljesítmény vagy nagyobb. A hard core gamer kateg aki 1 GPU-s csúcsot meg SLI/CFX rendszert használ megint csak ici pici réteg, ahogy akik pl renderre veszik szintúgy stb. A desktop piac legnagyobb részét az olcsó variánsok fedik le(ahogy pl dVGA-knál is) és teljesítményben bőven elegek is.


ui: Ezentúl az inteltől se várjon senki CPU bravúrt.

2013. nov. 2. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anti paladin ***** válasza:

Ahol kihasználják az igp-t a gyenge kis amd a10 szorongatja az i5-öt.

Photoshop már használja bizonyos effektekben és ha csak a felét hisszük is el az amd állításainak, akkor is állva hagyja az ivy i5-öt de van ahol "csak" annyit tud a 30e-es amd mit a 45e-es intel.

Márpedig erre megy a piac, intel is. Más kérdés, hogy még mindig kell hozzá jópár év mire beérnek a fejlesztések.


Másik ok, hogy a Globalfoundries vacak gyártástechnológiája miatt is tart ott az amd ahol. Ha ők is át tudnának állni 22/24 nm-re, az a10 valszeg az i5 közelében lenne. Habár azt én sem értem miért nem adnak ki 6-8 modulos, igp nélküli procit fm2-re, valszeg nem akarnak konkurenciát állítani az am3+nak.

2013. nov. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Szerintem pár év és fm2-re is jönnek majd az "izom" procik(vagy nem).
2013. nov. 2. 09:44
 14/18 anonim ***** válasza:
Az FM2-nek vége van az FM2+-al(és majd februárban a kaverivel), max annyi, hogy trnity meg "ricsi" megy bele ezekbe is, de ettől végük és a kaveri is "csak" 2 modullal jön max ha minden igaz.
2013. nov. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
44%
Az a szomorú az AMD-vel a processzor gyártások terén, hogy profitorientált cég mit nagyon sok másik, ezért nem számít semmi csak a profit. Most, hogy a konzolok gyártásával nyereségre tett szer, és az asztali szegmens vesztességet termelt, ezért úgy látják, nincs értelme nagy fejlesztésbe kezdjen. Ezért elvégeznek az AM2-őn egy kis ráncfelvarrást és az FM2 + os új Kaveri processzorok terén, kis befektetéssel azt a vevőkört célozzák meg ahol eddig is előnyben volt az intellel szemben. Az integrált GPU-ra fekteti a hangsúlyt reménykedve, hogy itt nem lesz veszteséges az asztali szegmens. Manapság minden a profitról szól, itt már nem számít semmi, se isten se ember, sajnos ez a szomorú tény.
2013. nov. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"Az a szomorú az AMD-vel a processzor gyártások terén"

Az intel nem az(sőt)?


"ezért úgy látják, nincs értelme nagy fejlesztésbe kezdjen. "

Te tudod is hogy látják. Az integráció elég nagy fejlesztés szerintem...


"és az FM2 + os új Kaveri processzorok terén,"

Aha, mélyintegráció, steamroller+GNC és ez a kis ráncfelvarrás. Értem én...


"Az integrált GPU-ra fekteti a hangsúlyt "

Ahogy többek közt az Intel is...

2013. nov. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
*GCN
2013. nov. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anti paladin ***** válasza:

Profit híjján nincs miből megtervezni a köv. generációs architektúrát... Fejlesztenének ők komolyabbat is de egyfelől nincs elég pénz, másfelől amíg a GF nem mutat fel végre valami gyártástechnológiai fejlődést, addig az amd is kb. egy helyben toporog, márpedig ahhoz az előrelépéshez sem ártana némi profit.

Az a "kis" bevétel ami a konzolokból jön, első körben kb. arra lesz elég, hogy nagyjából talpraállítsák a cég pénzügyi helyzetét (mai napig nem heverte ki az ati felvásárlását, nem jókedvükben adták el a gyártósoraikat).


Kérdezőnek: az fm2-es és am3+ felépítése nagyjából ugyanaz, kivéve az l3 cache-t. Azt viszont nem lehet belepréselni az apu-ba a jelenlegi csíkszélességen. Azaz be lehetne, de akkor megnőne a fogyasztás, másfelől nagyságrendekkel drágább lenne egy-egy apu legyártása és ezek miatt egyszerűen nem éri meg.

2013. nov. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!