Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Erős procihoz kell SSD?

Erős procihoz kell SSD?

Figyelt kérdés

Intel Core i7-4700MQ procihoz ha veszek SSD-t, akkor gyorsabb lesz ugyan a rendszer, de mennyivel? Mert SSD (úgy hallottam) csak gyengébb prociknál hasznos igazán, ez meg egy erős proci.

Itt van az összehasonlító táblázat:

[link]

És amúgy egy ilyen laptopról van szó:

[link]

És amúgy kiszedném a HDD-t, amit egy átalakítóval ( [link] ) USB-sé tenném, és a HDD helyére betenném ezt az SSD-t: [link]


És amúgy házilag csinlnám, mert ha szervizben csinálom, akkor sokkal drágábban jövök ki.

De ezeket mind csak mellékesen írom, az érdekelne engem igazán most, hogy a fent említett procihoz kell-e SSD? Mert ahogy elnézem elég erős a proci. Mert ha csak olyan 5-10 mp-el gyorsabban ál fel a windows, akkor nem kell, meg ha a crysis 3 is ilyen 30-40 mp-vel gyorsabb, akkor sem.

Legalább ha 30 mp-vel gyorsabban ál fel a win7, és ha legalább 3X gyorsabban tölt be a crysis 3-nál a pálya (csak példa, a bf3-nál is legalább 3X, és az összes többi játéknál is legalább 3X.) töltődjön be gyorsabban.



Lényeg, ha emellett az erős procnál legalább 3Xos gyorsaságot nyújt az SSD akkor beruházok rá, ha nem, akkor nem.


2013. okt. 28. 19:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
2013. okt. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Azt nem tudom megéri e +20k azért mert pöccre indul a windows, de a HDD átalakító helyett én vennék egy külső tokot, ugyanazt tudja, csak védve van a vinyó. Plusz laptop merevlemezhez nem szükséges külső táp sem.
2013. okt. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi.
2013. okt. 28. 20:25
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem találok olyan HDD tokot ami USB 3.0-ás lenne és a kapacitása legalább 1000GB-os lenne.
2013. okt. 28. 20:34
 5/13 A kérdező kommentje:
Tudsz mondani? (amm ment a zöld pacsi xD)
2013. okt. 28. 20:35
 6/13 Csxeba ***** válasza:

Nekem van SSD-m DVD lejátszó helyén -> ilyen átalakítót keress inkább.


Persze, hogy megéri, mivel az SSD a HDD-nek azt a gyengéjét használja ki, hogy a HDD-ben van mozgó alkatrész, tehát a fejnek "el kell másznia" az olvasandó helyre. Főleg a bootolást és a leállást süvíti meg, de amúgy is jobban muzsikál vele az op-rendszer. Nekem Debian van rajta, és olyan, mint a rakéta. Csak pluszba atomstabil is :D

2013. okt. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Értem, értem, köszi. :D

Hát, hogy kiszedjem az optikai meghajtót, az sajnos lehetetlen. Hogy miért? :D Mert nincsen optikai meghajtó. :D

Úgyhogy csak és kizárólag a HDD box létrehozása módon jöhet csak szóba az SSD bővítés. :D

2013. okt. 28. 20:58
 8/13 Csxeba ***** válasza:
Hát akkor nem tudom, érdemes-e vesződni vele... Mert gondolj bele, a laptopnál elég idegesítő lenne, ha bármikor, amikor szükséged van az adataidra, akkor ott fityeg USB-n egy HDD. Csak azért, hogy kb gyorsabban bootoljon... Szerintem hagyd :(
2013. okt. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Szerintem is. :D

Ha tudtam idáig is várni a crysis3-nál 2 percet hogy betöltődjön egy adott pálya, akkor továbbra is tudok várni. :D

2013. okt. 29. 15:32
 10/13 A kérdező kommentje:

Vagy mondjuk egy kis keretet, vagy tartót, vagy ilyesmit odaragasztok a laptop aljára és abba teszem be a HDD-t (tokkal) így észre sem veszem ha ott van.

Nem tom, gondolkodom még rajta, hogy megéri-e azért SSD-t venni, hogy pikk-pakk induljon a windows, meg hogy 3X gyorsabbak legyenek a játékok-programok...

2013. okt. 29. 16:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!