Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Erős procihoz kell SSD?

Erős procihoz kell SSD?

Figyelt kérdés

Intel Core i7-4700MQ procihoz ha veszek SSD-t, akkor gyorsabb lesz ugyan a rendszer, de mennyivel? Mert SSD (úgy hallottam) csak gyengébb prociknál hasznos igazán, ez meg egy erős proci.

Itt van az összehasonlító táblázat:

[link]

És amúgy egy ilyen laptopról van szó:

[link]

És amúgy kiszedném a HDD-t, amit egy átalakítóval ( [link] ) USB-sé tenném, és a HDD helyére betenném ezt az SSD-t: [link]


És amúgy házilag csinlnám, mert ha szervizben csinálom, akkor sokkal drágábban jövök ki.

De ezeket mind csak mellékesen írom, az érdekelne engem igazán most, hogy a fent említett procihoz kell-e SSD? Mert ahogy elnézem elég erős a proci. Mert ha csak olyan 5-10 mp-el gyorsabban ál fel a windows, akkor nem kell, meg ha a crysis 3 is ilyen 30-40 mp-vel gyorsabb, akkor sem.

Legalább ha 30 mp-vel gyorsabban ál fel a win7, és ha legalább 3X gyorsabban tölt be a crysis 3-nál a pálya (csak példa, a bf3-nál is legalább 3X, és az összes többi játéknál is legalább 3X.) töltődjön be gyorsabban.



Lényeg, ha emellett az erős procnál legalább 3Xos gyorsaságot nyújt az SSD akkor beruházok rá, ha nem, akkor nem.


2013. okt. 28. 19:06
1 2
 11/13 Csxeba ***** válasza:
De a játékok nem lesznek gyorsabbak. Ha nagy adattömeget kell beolvasni az mind1. Csak amikor ilyen mikro-olvasásokat kell végezni, az a gázos, mert a HDD-nek van olvasófeje, ami odafordul, az SSD-ben meg nincs alkatrész. Szóval mondom, csak a boot időt gyorsítja jóformán
2013. okt. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Csak ezt tudom mondani, amit az előttem lévő, a programok kb semmivel nem lesznek gyorsabbak, szobatársamnak van ssd, némileg gyorsabban betölt 1-2 dolog, de ez ilyen pár másodpercben mérhető csak, kvázi elhanyagolható különbség.
2013. okt. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Értem, akkor kár érte kidobni 30 ezret. :)
2013. okt. 29. 20:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!