Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A laptopom videokonvertálás...

A laptopom videokonvertálás közben félúton leállítja magát és újraindul. Processzor túlmelegedés, vagy táp probléma lehet?

Figyelt kérdés
Tudom, el kell vinni szervizbe, és el is fogom, de szeretném tudni... A gép nem figyelmeztet kikapcsolás előtt, csak elmegy minden hirtelen. 1,5 éve használom videóvágásra, de csak 3 napja jelentkezett a probléma (fél évente kitisztíttatom, és pasztát tetetek rá, 4 hete történt meg utoljára). A processzor hőmérséklet néha 90%-os, de olyan is volt, hogy már 80%-on újraindult a laptop, ezért vagyok tanácstalan. A render gombra való nyomás után jelentkezik a propléma.
2013. okt. 31. 21:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Processzor túlmelegedik táp probléma nem lehet mert egy laptopba nem táp hajtja meg a dolgokat hanem maga az akkumulátor lehet hogy azzal vannak a gondok de ha a proci 90%-on melegedik akkor szerintem csak ott lehet a gond de majd a szerelő megmondja
2013. okt. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi!! Mennyi pénzt vigyek magammal, ilyen problémánál pár ezer, pár tízezer vagy még több pénzre lesz szükségem? Kétségbe vagyok esve és már új laptopokat nézegetek, pedig ez 1,5 éves és mindenből a legújabb alkatrész van benne (akkori mércével) i7 8 magos, 8 giga ram, stb... Köszi még egyszer a figyelmed!
2013. okt. 31. 23:18
 3/10 anonim ***** válasza:

Először is be kell vizsgáltatni a gépet (párezer ftba kerül, amit -ha meg is csináltatod velük- általában beszámítanak a javítás költségébe), és majd azután adnak rá árajánlatot.


Itt pl. ingyen bevizsgálják:

[link]


Bár így látatlanban nehéz megmondani, de sztem nem kell majd lecserélned a gépet, ami még most is elég komoly konfig. Arra azért számíts, hogy a laptopok drágán "javulnak".

Amúgy, ha csak egyetlen proginál jelentkezik ez a probléma, akkor még simán lehet egyszerű szoftveres probléma is.

2013. okt. 31. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez tervezési hiba, milyen laptopod van ?

Sajnos az ilyen hibát nem lehet javítani, mivel alapvetően rossz a gép hűtése, ami miatt előbb utóbb tönkremegy a gép

2013. nov. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Toshiba L750. Több konvertáló programnál is jelentkezik sajnos ugyanez a hiba. De azt nem gondolnám, hogy tervezési hiba lenne... Eddig 1,5 évig nem volt vele gond. A szervizben 1 honapja pasztázták, és azt mondták lehet hogy rossz helyre folyt, megnézik újra. Ma viszem... Tényleg nem olcsó, 4 ezer forint a tisztítás, pasztázás...
2013. nov. 2. 10:06
 6/10 A kérdező kommentje:
Most jöttem a szervizből, nagyon kedvesek voltak, és új hőelvezető pasztát is tettek fel a procira, de sajnos konvertálás közben ugyanúgy elszáll a gép... Ötlettelen vagyok. Tényleg nem lehet típushiba,1,5 évig tökéletesen működött... Szoftverhiba sem, mert 3 konvertáló programnál is ezt csinálja... BIOS upgrade nem segítene ugye?
2013. nov. 2. 17:45
 7/10 anonim ***** válasza:

"Tényleg nem lehet típushiba,1,5 évig tökéletesen működött... "

Pedig úgy néz ki hogy ez a helyzet, az ilyen zongoralakkk fekete géptől nem is lehet mást várni

2013. nov. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mert a színe már sok mindent meghatároz a hűtéséről... ? Csak kívánsiságból, kérlek írj le nekem egy laptopot, aminél nincs típushiba, és tökéletesen működik.
2013. nov. 3. 08:52
 9/10 anonim ***** válasza:

A konzumer gépeknek többnyire gyenge a hűtése, általában fényes boritásuk van hogy jobban mutassanak a kirakatban, de minden ki van bennük spórolva.

Amivel nem lenne gond az a Lenovo T400, Dell Latitude E4300, HP Elitebook 8530P, Lenovo T500, HP EliteBook 8440P, Lenovo Thinkpad T410, Hp Elitebook 8730W, Dell Latitude E5420, HP EliteBook 8460P.

Sokkal jobban megéri egy használt üzleti gépet venni, mint egy gyenge minőségű komzumert

2013. nov. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rendben, nagyon koszonom a valaszt. Ebbol fogok majd szemezgetni. Addig pedig abban bizom, hogy ha ez 1,5 evig birta, es mondjuk valami elhasznalodott benne, vagy elkopott, vagy elnyutt, akkor ki tudjak cserelni, es meg lesz benne potencial.
2013. nov. 3. 15:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!