Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új Notebookot szeretnék...

Új Notebookot szeretnék venni, de nem tudom mekkora merevlemez legyen 500 Gb vagy 750 Gb?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik egy ASUS típus. Árban picit több a 750 Gb-os, de a 500 Gb-oshoz adnak gyári Win8-at. Mivel ezt külön úgy is rá kell rakatnom ismerőssel pénzért, így szinte ugyan annyi lesz az ára. Nem tudom mennyivel tud többet egy 750 Gb-os gép. Én nem játszom vele, max. filmeket töltök le és azokat nézek, de azt se túl sokat.
2013. okt. 31. 14:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha ugyanaz a típus, csak a merevlemez mérete a különbség, attól semmivel nem tud többet, csak több rajta a felhasználható hely. Filmeltöltés esetén jobb a 750 GB-s, de ha törlöd azután, hogy megnézted, elég az 500-as is (ráadásul ahogy említetted, gyári Win8 van hozzá, ami előny).


Amúgy elég ocsmány dolog, ha egy ismerősöd pénzt kér egy nagyjából Tovább -> Tovább -> Tovább -> Telepítés gombnyomkodásért (+ a driverek, de ez is ennyi kb. :D ) .

Nagyjából egy óra alatt meg van az egész. Inkább hívj át egy osztálytársat és megúszod ingyen.

Még PC szervizben megértem, de hogy ismerősöd... Pofám leszakad.

2013. okt. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha behal a vinyó, akkor 50%-kal több adatod visszaszerzéséről kell gondoskodni a nagyobb háttértár esetében. (Persze nem pusztulnak el csak úgy)


A viccet félretéve;

Ha még olcsóbb is, akkor célszerűbb a jogtiszta előtelepített oprációs rendszerrel rendelkezőt megvenni. Feltéve persze, hogy neked megfelel a Win8.


Az adataidat meg tartsd inkább egy külső háttértáron.

2013. okt. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, én is a jogtiszta Win8 felé húzok. Idáig mindig gondom volt vele, hogy ki és hogyan telepítsen. Sajnos nem sok számítástechnikai ismerösőm van és most már szinte mindenki pénzt kér mindenért...ez van. Külföldön élek, így csak 1 hetem van otthon ezt elintézni. Ragaszkodom a magyar billentyűzethez és ezért szeretnék otthon gépet venni.

Amúgy a magyar heti sorozatokat, filmeket szoktam letölteni és nézés után valóban törlöm őket.

2013. okt. 31. 15:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!