Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Memóriahiba is lehet?

Memóriahiba is lehet?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy elromlott a videókártyám. Bekapcsoltam a gépet, de a monitor nem érzékelt bejövő jelet. A kártya kapott áramot, melegedett is, de nem működik. Egy 2003-as játékkal kezdtem el játszani, az integrált vga-t használva. (command &conquer generals). Rövid idő után megakad a hang és a kép is, majd kékhalált kap a gép.

Konfigom: 2x1 gb ddr2 memória

intel pentium d 3.40 ghz (2magos)

asrock 775i945 Gz alaplap



2013. okt. 29. 17:19
 1/4 Csxeba ***** válasza:
Sok minden lehet, simán lehet HDD is szerintem. BSoD milyen hibaüzenetet dob és milyen memóriacímre hivatkozik?
2013. okt. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
következő alkalomkor megnézem. egyébként mielőtt a vga-t kivettem csak azóta csinálja ezt. Mikor bent volt tökéletesen működött.
2013. okt. 29. 17:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Az AsRock alaplapokról sokmindent hallottam, régebben azt tartották, hogy kiselejtezett Asus alaplapok alkatrészeiből teszik össze... ...manapság már jobbnak tartják, bár így is olvastam róla érdekes véleményeket.


Szóval így első hallásra az alaplapoddal lehet baj. Ez a típusú alaplap ugyanis finyás volt a memóriamodulokra, a videókártyákra és olyan chipsetteket tartalmazott, amik lelassították a gépet.

2013. okt. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Most hogy így mondod, megnéztem az alaplapot! Az egyik kondenzátor púpos rajta! Lehet, hogy pont annak van köze a vga részhez? Mert ha eddig is púpos volt, vga-val tökéletesen működött!
2013. okt. 29. 17:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!