Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit jelent az hogy PCIE 2. 0?...

Mit jelent az hogy PCIE 2. 0? tovább

Figyelt kérdés
nekem az alaplapra csak annyi van irva hogy pcie 16x akkor olyan vidikàrtyàt amire oda van irva hogy pcie 3.0 akkor nem is rakhatok? vagy hogy van ez?

2013. okt. 27. 19:07
 1/7 P.O.C. ***** válasza:
100%

Bármilyet belerakhatsz. Az PCI-E 3.0 szabvány meghaladta a korát. Nem nagyon van olyan kártya, ami kihasználja.

Felülről meg kompatibilisek egymásnak.

2013. okt. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 soccerway ***** válasza:

Az csak a sávszéleség

[link]


Ha van a lapodon pcie x16 akkor bármilyet belerakhatsz.

2013. okt. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
na akkor elmondom mit olvastam, hogy a pcie16x csak 60 wattig tàmogatja a vidikàrtyàt namàrmost az olcsò kàrtyàkra nem raknak plusz àram csatolòt igy meg kell nèzni hogy nem e fog kiègni az alalap mivel tulterheli a vga , ne vegyünk pcie 2.0 às kàrtyàt pcie 16x os alaplaphoz. mi igaz ebböl?
2013. okt. 27. 19:18
 4/7 anonim ***** válasza:
75 w a korlát, a nagyobb energiaigényű kártyákon van külön tápcsatlakozó, nem fog leégni semmi
2013. okt. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez azt jelenti, hogy a Te alaplapodon csak sima 1.0-ás, vagy 1.1-es PCIe csatlakozó van, ami NEM FELTÉTLENÜL ELÉG EGY PCIe 2.0-ás rendszerigényű VGA-nak.


Én így fürödtem be egy HD 7750-nel, de nagyon rendesek voltak velem iPonnál, és visszaadták a pénzt, pedig az én hibám volt, hogy nem ellenőriztem, hogy teljesen passzol-e a gépembe. Tehát ha nincs külső tápcsatlakozója a VGA-nak, akkor valószínűleg nem lesz elég neki az 1.0-ás PCIe, mert kevesebb áramot tud onnan felvenni, viszont külön tápcsatlakozóval már valószínűleg jól működne, mert onnan kapja az áramot.


Venni fogok egy HD7790-et, ha meglesz, akkor majd írok, hogy végülis működik-e, vagy sem.

2013. okt. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nekem teljesen jòl megy vele , 7750 es, szerintem a tàpod kevès, az sem fog vele menni mert a 7750 csak 55 wattos. a pcie 1.0 meg 75 wattot tud leadni.
2013. okt. 31. 06:01
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehetséges, tápot úgyis kell vennem. :D
2013. nov. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!