Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Attól lassabb az ASUS GTX 670...

Attól lassabb az ASUS GTX 670 Mini videókártya (ami PCIe 3. 0ás), mert PCIe 2. 0ás alaplapba van betéve?

Figyelt kérdés

A neten található tesztekhez képest sokkal lassabb, pl. 'Far Cry 3' nálam 25 fölé nem megy, ha kint van a szabadban a játék (átlagosan 15-20 fps a FRAPS-al mérve).


[link]


Ami még különbség a PCIe-en kívűl, hogy nekem csak egy AMD Phenom II X2 555-ös (2 magos) processzorom van és a tesztekben mindenhol 4 vagy több magos procik vannak.

A gépben 6GB 800MHz-es DDR2-es RAM van.

Nincs húzva a vid. kártya.


A GTA 4 is sokkal lassabb, mit az ide linkelt videón látható, de itt ELMÉLETILEG a CPU miatt lassú!

http://www.youtube.com/watch?v=gzAUomm7RWU


A GTX 670 nem éri el a PCIe 2.0ás adatátviteli maximumát!


Mitől lassabb? A procitól vagy a PCIe-től? Vagy most mi van? :(

Szerintem, a proci a probléma okozója...szerintem!



2013. okt. 16. 20:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szegény Phenom II X2 egy HD7790/7850-t alig tud 100%-osan kihajtani..
2013. okt. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Kh.Ádám válasza:
Sajnos azok a dolgok mind elavultak a gtx 670 hez amiket te említettél..az a helyzet hogy az a kártya a nextgen játékokhoz is megfelel a többi alkatrészed meg az előző generációbol való...ha van rá lehetőséged én egy alaplap+proci+memória cserét javasolnék.
2013. okt. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

Az az igazság az, hogy a PCiE 2.0-át sem használja ki semelyik VGA.

Tökre felesleges neked olyan jó kari, ha nem tervezel újítani.

FullHD-ben bőven 40-50FPS-t kellene hoznia maxon. Írj majd egy üzenetet. :)

2013. okt. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Komplikato ***** válasza:
49%
3-as leírta a lényeget. Ez bizony CPU lesz. Használtan elég jó áron kapni már 4 magos Phenom 2-t is akár, kissé megtuningolva eléggé megtáltosodna szerintem a gép.
2013. okt. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor jó volt a megérzésem, hogy a CPU a gyenge!

Szerintetek elég az AMD Phenom II X4 965?

2013. okt. 16. 23:11
 6/6 A kérdező kommentje:

A proci volt a probléma okozója...de feloldottam a magokat és azóta tökéletesen működik!

Így az fps most megegyezik a teszteken mértekkel! :D

2013. okt. 19. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!