Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Haldoklik a tápegységem?

Haldoklik a tápegységem?

Figyelt kérdés
Egy elég öreg Linkworld 550 W-os tápegységem van, és meglepően jól bírja évek óta az erősebb gépet is. Azonban tegnap észrevettem (kb 1 hete raktam fel windows7-et, azelőtt xp-t használtam) hogy hirtelen halk lett a gép. Aztán visszahangosodott. Ezt később eljátszotta újra.. Utánam még1x, és gyors lekaptam az oldalát a gépnek: Nem forgott a tápegység ventillátora. Gyors kikapcsoltam, hogy ne legyen baj, majd újra próbálkoztam: bekapcsolásnál sem indult el. Aztán később újra próbáltam, és megint forgott. Nem lassú, nem kattog, csak egyszerűen néha leáll egy kis időre. Haldoklik, vagz a WIN7hez van koze?
2013. okt. 23. 08:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem a win7-hez van köze. A tápegységek általában fix fordulattal mennek, nincs szabályzás. Kiszeded a tápegységet szétbontod és megnézed milyen ventilátor kell bele. Ha szerencséd van, valamilyen szabványméretű normál ventilátor, amit kapsz számtech boltban is. Veszel egyet kb. 500-1000Ft környékén, kicseréled és megint jó lesz 2-3 évig. De ha öreg a tápegység, akkor lehetséges, hogy nem ártana elgondolkodni inkább a cserén, mert a ventilátor cserétől még az elektronika a régi marad.
2013. okt. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 pinkpancser ***** válasza:
Ha ventilátort cserélsz, figyelj arra, hogy ne csak a méret legyen jó, hanem a légszállítás is! Egyébként jobban jársz ha lecseréled. A jobb hatásfok idővel be is jönne az ára.
2013. okt. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Úgy döntöttem cserélni fogom.

[link]


Ez jó lesz egy ilyen konfighoz?


Dual Core 1.8 Ghz

2GB Ram

1db vinyó (80 Gb)

Geforce GT 130

1 db dvd olvasó

2013. okt. 23. 16:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!