Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Asus P5GC MX/S alaplapom van....

Asus P5GC MX/S alaplapom van. Menni fog bele ez a két VGA?

Figyelt kérdés

Kinéztem magamnak 2 VGA-t, gondolván hogy csak le kéne már cserélni a GeForce 9300 GS 256 mb-os VGA-t. Arra lennék kíváncsi, hogy az alaplapba passzolna-e a két kártya egyike.


AMD Radeon HD 7770

AMD Radeon HD 7790


Valamint keresek egy olyan oldalt, ahol letesztelik a VGA-kat, és részletesen pontozgatják őket, hogy melyik VGA miben jobb a másiknál, táblázatba foglalva, vagy statisztika szerűen. Ha tudtok ilyen oldalt írjatok már egy címet légyszíves! Össze szeretném hasonlítani a két kártyát, valamint az én jelenlegi kártyámat is, hogy várhatóan mennyivel lesz jobb, és melyiket válasszam.


Köszönöm!



2013. okt. 14. 23:49
 1/3 BM-Striker ***** válasza:
A 7790 jobban megéri minden szempontból.
2013. okt. 15. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Komplikato ***** válasza:

Lehet tévedek, de ...

Az Intel 945GC és 945GZ chipsetes lapokon az integrált VGA okán olyan PCI-E foglalat van, ami a gyártó leírása szerint 16x-os, de valójában csak 4x-es, ami magában nem probléma, de az elterjedt PCI-E 1.0a és 1.1 HELYETT 1.0-ás és így jó pár PCI-E 2.x kártyával (3.x pláne) nem működik normálisan, mert nem adja le az elvárható minimális tápot a PCI-E-n keresztül és ezen nem segít a külső tápcsatlakozó.


Ezért én első körben rákeresnék, hogy van e bárki, aki használ bármilyen HD7xxx kártyát ILYEN chipsettel, aminek a fogyasztása 70-80W-nál több.

2013. okt. 15. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm 2. de ebből semmit nem értek. nem vagyok valami nagy guru. kérhetném szájbarágósan? :D
2013. okt. 15. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!