Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem nyomtat a nyomtató feketét...

Nem nyomtat a nyomtató feketét, mert a cián kifogyott, és azt kéri, mit csináljak? (részletek lenn)

Figyelt kérdés
Epson SX200. Kifogyott a fekete pár hete, meg úgy néz ki a cián is. Akkor tettem bele egy után gyártottat (feketét, ugyanolyat mint ami előtte volt benne) és azt írta ki h nem kompatibilis, és nem engedett nyomtatni mert a T711-es patron cseréjét kérte. Vettem egy másikat, betettem, akarok nyomtatni, de megint cserét kér, de nem is a feketét, hanem a ciánt, a feketével nem is foglalkozik h másik van benne vagy valami, és hiába állítom "csak fekete tintával"-ra nem nyomtatni a cián miatt!? Ötletek? Mert lassan viperával veszem rá h nyomtasson!!!
2009. nov. 9. 12:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia, elméletileg ezek a tinták chip-esek, ezért nem tudsz nyomtatni, szerintem eredetivel kéne megpróbálni.

Ha veszel, nagyon nézd meg a tintán, mikor jár le a szav. ideje.


Sajnos attól tartok, ha veszel egy készlet tintát, annyiban lesz, mint egy printer!

2009. nov. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Csak akkor fog nyomtatni, ha kicseréled az üres patront.


Ez van. Nincs okosság.

2009. nov. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezért nem kell Epsont venni! Ez vonatkozik a HPre is. Olcsón hirdeti a nyomtatót, de utána fenntartásra elköltesz sokkal többet. Én Canont használok. Olcsó gép és a fenntartás is jó, utángyártottal is megy.

Jelen helyzetre: nem a cián fogyott ki, hanem tuti a kék (ciánkék). Cseréld ki a színest is. Mellesleg jó ha tudod, ha kifogy a fekete patron, akkor a színesből keveri ki, szóval jobb ha cserélsz amikor jelez a fekete. Amelyik chipes patronnal megy, ott nehéz utángyártott patronnal pótolni/feltölteni, mert szavatosság problémás (ezt már írták :)).

Összegzésképp: küld a másvilágra a viperával és vegyél Canont!

2009. nov. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat, hasznosak voltak. Annyiban nem igaz minden, hogy az előző patron is után gyártott volt és nem volt vele probléma. Lehet ez lesz amit írtok, hogy a ciánt ki kell cserélni, mert a tintaszint ellenőrző felismeri a feketét, és full-on jelzi! És valószínű, hogy nem cseréltem ki a feketét időbe, és így fogyott ki a színes!
2009. nov. 9. 14:12
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyenlőre a fiókban marad a vipera, egy dvd lejátszót már lezúztam vele...igen hatásos módszer, és feltűnően jó stresszoldó, ajánlom mindenkinek akinek hasonló problémája van....na persze ha az asszony idegesít akkor azért keress vmi más megoldást:D
2009. nov. 9. 14:13
 6/7 anonim ***** válasza:

Az Epson tintákat lehetőleg azonnal ki kell cserélni, mert ha nem így teszel, a tintajáratok kiürülnek, és egy ideig nem csak azt a színt nem fogja nyomtatni, amelyik kifogyott.

Másrészt használj eredeti, vagy jó minőségű utángyártott tintát!

2009. nov. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szevasz!

13:49-nek.. Érdekes, nálam fordítva volt. A Canonomba 10000 lett volna a patron, 9,5-ért vettem új HP-t. Tény, az újakban helyből csak 1/2 tinta van, aztán ha kifogy, óbégat, menjünk tintát venni. Megtöltöttem itthon, persze tudomásul se vette. Egy hét internet keresésbe került a megoldás, nagyjából ilyesmi: a baloldali érintkező szigetcsoportból kettőt leragasztani, vissza, megjáratni, ugyanazt a jobboldalin is, azóta csendben van. Persze nem lehet végtelenül töltögetni, de néhányat kibír.

Üdv: StMiklos

2009. nov. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!