Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Sapphire HD7770 Vapor-x...

Sapphire HD7770 Vapor-x fagyás/fekete képernyő/függőleges csíkos képernyő. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Nos, elkezdek valamilyen játékkal játszani, változatos idő után valamelyik probléma előfordul (a fentiek közül).

Legtöbbször nekem kell újraindítani a gépet,mert sokszor csak befagy minden aztán nem történik semmi. De ha újra is indul bekapcsoláskor Appcrash/Bluescreen hibaablakkal fogad.

Ez már a 2. ilyen videókarim, az előző állandó appcrash, majd bootolásnál vörösen izzó, szemcsés képpel fogadott, majd "meghalt".

Ez a VGA 2hetes, 2 év garancia van rá. már a 2. napban megadta magát a problémáknak. 13.9-es cata. a gépen, friss windows 7 x64

500w-os tápegység, 4GB Kingston Hyper-x Asus USB3-as alaplap, X2 250-es amd processzor.

A kérdés ismét ugyan az... mi lehet a probléma?

Tudom, hogy vissza kell küldenem a cégnek ahonnan rendeltem, de sajnos nem szeretnék kapni még egy harmadik ilyen rossz kártyát..



2013. szept. 30. 21:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen tápod van?
2013. szept. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
egy Chicony hipro, szerintem azzal nemlehet gond, mert hd4870x2-őt simán megpörgetett minden gond nélkül.
2013. szept. 30. 21:13
 3/8 P.O.C. ***** válasza:

A Chicony Hipro -ból csak a régiek számítottak megbízhatónak, az újabbakban már ott is gagyi kínai bél van. De ez amúgy sem kizáró ok, ultramodern 20 ezres tápok is megdögölhetnek, csak jóval ritkábban. Be kéne méretni, lehetőleg terhelés alatt.

A házad amúgy jól szellőzik? Mi az alaplap pontos típusa?

2013. szept. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A szellőzés szerintem remek, 3venti van bennt (12cm,8cm,8cm)

Az alaplap típusa: M5A78L-M/USB3

[link]

2013. szept. 30. 21:24
 5/8 A kérdező kommentje:
a táp kb 1,5éves.
2013. szept. 30. 21:25
 6/8 P.O.C. ***** válasza:

Szóval, szedd ki a kártyát és integrált VGA használatával csinálj alapos memóriatesztet:

[link]

Utána csinálj egy alaplapi BIOS frissítést.


Ez után visszarakod a kártyát. Ha semmi eredmény, akkor én a tápra tippelek elsősorban. Vagy egyszerűen peches vagy és kifogtál 2 db gyári hibás sorozatot is.

2013. szept. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Védelem van ebben a Hiproban is és viszonylag stabilak az ágai, bár ezt sosem lehet tudni egy drága tápnál sem. Vagy pech, vagy annyira instabil a 12 voltos ág, hogy sorra nyírja a kártyáidat.
2013. szept. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
De van olyan is, hogy elindítok egyből egy játékot, aztán feketeképernyő, és restartolnom kell a gépet.
2013. okt. 1. 11:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!