Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az baj ha a ram 1.65 voltos...

Az baj ha a ram 1.65 voltos feszültségét le vettem 1.35v -re?

Figyelt kérdés

Itt a ram :KINGSTON 4GB HyperX Blu DDR3 1600MHz CL9 KHX1600C9D3B1/4G


A processzor pedig i5 4570


Azért vettem le mivel több helyen olvastam hogy az 1.65 voltos ram károsíthatja a processzort bár nekem alapból 1600mhz ment 1.65v mellet de azért vissza vettem 1.35 re és 1333 mhz re vajon tényleg károsítja a magas feszültségű ram?


2013. szept. 28. 00:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha nem fagy, akkor nem jelent problémát, viszont a szabvány 1.5V-ot ír elő DDR3 esetén, így jó eséllyel instabil lesz (nem kell, hogy rögtön fagyjon, elég, ha időnként hibázik).

1.65V-os problémákat én is ismerem, így inkább úgy döntöttem, hogy 1.5-ös memóriát veszek. Viszont nem értem, vannak kifejezetten Core i szériához szánt memóriamodulok (XMP profil), amelyek ennyit igényelnek a névleges órajelhez/idézítéshez...

2013. szept. 28. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Turismo ***** válasza:
Képzelj el egy izzót amire rákötsz egy merülőben levő elemet. Az az izzó világítani fog, de nem fog olyan erős fényt adni, mint amikor egy feltöltött elemet kapcsolsz rá. Sőt néha-néha pislákolni is fog. Én is úgy gondolom, hogy 1,5V a tökéletes neki! :)
2013. szept. 28. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!