Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógép ventilátor?!

Számítógép ventilátor?!

Figyelt kérdés
Szóval a gépemben van egy rendszerhűtő venti ami hátul, a táp alatt fújja ki a levegőt , de roh*dt hangos :/ 2900rpm-es a venti és az lenne a kérdésem , hogy mit csináljak , hogy halkabb legyen , de azért ne legyen "melege" a gépnek? :D

2013. szept. 10. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:
lehet, hogy csapágyas :D olajozd be! direkt van hozzá olyan olaj!
2013. szept. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem értek nagyon az efféle dolgokhoz :D és milyen olaj jó rá? Mert van itthon műszerolaj vagy mi :D
2013. szept. 10. 18:52
 3/7 Tomi Bá ***** válasza:

Sejtésem szerint, neked egy gagyibb (ne értsd félre) házad lehet, ami nem csak minőség, de a szellőzés hiányában is szenved.

Az olajozás már nem hinném, hogy segít, de itt egy kisebb cikk erről:

[link]

Legjobban egy új ventilátorral járnál. 1500Ft-ért nagyon korrekt darabokat lehet beszerezni.

A géped pedig egy új minőségibb számítógépháznak örülne. De az már lehet drága megoldás lenne a számodra, minden esetre jobbacska darabok 11eFt-tól indulnak.

2013. szept. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
ASUS házam van ,de a típusát nem tudom megmondani.
2013. szept. 10. 19:03
 5/7 A kérdező kommentje:

megtaláltam :DD az biztos, hogy nem mai gyártmány a ház :D

[link]

2013. szept. 10. 19:05
 6/7 A kérdező kommentje:
És még annyit , hogy vissza tegyem a bal oldalát? Azért vettem le mert sok a kábel benne.
2013. szept. 10. 19:07
 7/7 Tomi Bá ***** válasza:

Ez a ház akkor sem volt egy nagy durranás, mikor még kapható volt. Az Asus egyébként sem gyárt jó házakat (tudtommal), csak a tipikus 5-6eFt-os kategóriát, mint ami a tiéd is.

Elfogadható végül is. Próbáld meg először az olajozást.


Elméletileg minden háznak van egy "megtervezett" légáramlata. Tehát direkt úgy tervezik, meg, hogy sehol se ragadjon benn meleg levegő, hanem folyamatosan kapják a hardverek a hideget. Persze ez mindig összeszerelt állapotban igaz, ugyanis, ha leveszed az oldallapot borul a "normális" légáramlat, ergó ennyi erővel fölösleges a ház.

Bár a te házad esetében kétlem, hogy meg lenne-e tervezve rendesen a hideg-meleg áramlás, szóval szerintem tartsd nyitva. Főleg, hogy mint említetted kábel-dzsungel van bent, ami szintén akadályozza a normális áramlást (erre van a kábelmenedzsment a jobb házakban).

2013. szept. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!