Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Random fps leesések?

Random fps leesések?

Figyelt kérdés
Az van, hogy van 1 gépem, és bármilyen játékkal játszok szinte, random fps leesések vannak ezalatt azt kell érteni, hogy játszom pl CoD4-el vagy pl LoL-lal, WoW-al stb, akkor mondjuk cod4-ben van átlag 25-30 fps-em és kb 2-3 percenként ez leesik 5-10 fpsre kb 10-20 másodpercre majd vissza. Wow, lolnál ugyanez meg a játékok 90%nál. Pl cod4 50-60% cpu-t zabál átlagosan amikor ez az fps leesés megtörténik akkor ált fejjebb ugrik kicsit. Namármost azt olvastam a neten hogy ez processzor miatt van, mert automatikusan ha kicsit felmelegszik lejjebb veszi a teljesítményt annak érdekében hogy lehűljön és sztem ez lesz a baj. Viszont nem szeretnék most egy atom hűtőt venni, és sztem indokolatlanul gondolja úgy a proci hogy melege van, ugyanis terhelés alatt sem megy 50C fok felé. Nem lehet valahogy kikapcsolni a cpu ezen funkcióját hogy ne magától konfigurálja nekem itt a teljesítményt? Nagyon idegesítő amikor ilyen random fps drop történik. Gépem: Intel Pentium Dual Core 2,80 Ghz, 2 GB DDR2 RAM (kingston és corsair azt hiszem, dual channelbe vannak), Intel GMA 41 (x4500) videokártya. Előre is köszönöm a segítséget!

2013. szept. 5. 18:04
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Nem jó, még mindig vannak random fps leesések. Vidikari driver legfrissebb, -opengl beírva így se jó. :/
2013. szept. 11. 20:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!