Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Random fps leesések?

Random fps leesések?

Figyelt kérdés
Az van, hogy van 1 gépem, és bármilyen játékkal játszok szinte, random fps leesések vannak ezalatt azt kell érteni, hogy játszom pl CoD4-el vagy pl LoL-lal, WoW-al stb, akkor mondjuk cod4-ben van átlag 25-30 fps-em és kb 2-3 percenként ez leesik 5-10 fpsre kb 10-20 másodpercre majd vissza. Wow, lolnál ugyanez meg a játékok 90%nál. Pl cod4 50-60% cpu-t zabál átlagosan amikor ez az fps leesés megtörténik akkor ált fejjebb ugrik kicsit. Namármost azt olvastam a neten hogy ez processzor miatt van, mert automatikusan ha kicsit felmelegszik lejjebb veszi a teljesítményt annak érdekében hogy lehűljön és sztem ez lesz a baj. Viszont nem szeretnék most egy atom hűtőt venni, és sztem indokolatlanul gondolja úgy a proci hogy melege van, ugyanis terhelés alatt sem megy 50C fok felé. Nem lehet valahogy kikapcsolni a cpu ezen funkcióját hogy ne magától konfigurálja nekem itt a teljesítményt? Nagyon idegesítő amikor ilyen random fps drop történik. Gépem: Intel Pentium Dual Core 2,80 Ghz, 2 GB DDR2 RAM (kingston és corsair azt hiszem, dual channelbe vannak), Intel GMA 41 (x4500) videokártya. Előre is köszönöm a segítséget!

2013. szept. 5. 18:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
AIDA64-el a rendszer stabilitás tesztbe terheld le, és nézd meg hogy van-e CPU throttling( azt hiszem igy kell írni).
2013. szept. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Oké megpróbálom.
2013. szept. 5. 18:18
 3/11 A kérdező kommentje:

Leteszteltem AIDA64-el, CPU Throttling nem volt.

Itt egy kép róla:

[link]

2013. szept. 5. 18:43
 4/11 anonim ***** válasza:
Akkor nem csökkenti az órajelet, valami más baj lehet. Esetleg nem fogja meg valami még a processzort? Vírus lehetséges?
2013. szept. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem fogja semmi a processzort, jelenleg skype fut meg avast free antivirus, de ha avast ill skype nincs a gépem hanem teljesen natúr windows akkor is csinálja. Vírus nem hiszem 100x volt már gép újratelepítve a probléma óta. Amúgy elvileg ha mondjuk skype meg vírusírtó fogja mondjuk a proci 5%-át akkor az mindig fogja innentől kezdve az fpsnek ugyanannyinak kell lenni nem pedig le fel ugrándozni. Nem tudom mi lehet a baj.
2013. szept. 5. 19:17
 6/11 anonim ***** válasza:
Szoftver frissítést próbáltál, vagy valami? Nem melegszik túl esetleg vga vagy proci? Ventit told fel esetleg vga-n speedfan segítségével
2013. szept. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Driverek a legújabbak vannak, túlmelegedés hát nem tom. Vga-nak nincs hűtője mivel integrált vga-ról van szó, vagy a prociba vagy az alaplapba van beépítve, szal sztem a procihűtő hűti azt is. Speedfant megpróbálom azért köszi szépen a választ!
2013. szept. 8. 09:21
 8/11 anonim ***** válasza:

Integrált vga nem támogatja a játékokat, lehet, hogy azért van ez. Valahogy "engedélyezni" kéne. Fogalmam sincs hogyan, nekem is ez a gondom, warcraft 3 20fps-el megy, valami "-swtnl"-t be kell írni parancson tulajdonságon, cél ésakkor c/game/xxx.exe -swtnl" de fogalmam sincs, hogy más játékoknál hogy reagál, nekem nem jött be.

opengl-t engedélyezt, vagy probáld xp sp3-ban futtatni a játékot, lehet az is segít. más ötletem tényleg nincs

2013. szept. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
OpenGL alapból elvileg engedélyezve van, de jelenleg windows 8-am van és sajnos erre még nincs intel gma driver (csak xp-re vistara és 7-re), viszont elvileg a win8 feltette alapból a drivert csak nem kaptam intel vezérlőpultot külön mintahogy anno xp-n is 7-en volt. Szal még csak nem is tudom ki be kapcsolgatni az OpenGL-t legalábbis graf kártya vezérlőpultból biztos nem. Amúgy én vagy arra tippelek hogy túlmelegszik mert amikor esősebb idő van semmi baja, amikor meg nyáron tűzött a nap mint állat folyton laggoltam. Vagy esetleg simán az Intel GMA nem játékra való.
2013. szept. 9. 16:47
 10/11 anonim ***** válasza:
[link] <-- win7-re való, ha szerencséd van elfut win8on is, ez a legújabb driver hozzá. Amúgy, ha nincs rajta, akkor a felbontás talán 800 600 vagy 640 480 so azt nem tudod átállítani driver nélkül. Játék.exe ->parancsikon létrehozása ->jobb klikk parancsikon -> tulajdonságok /parancsikon/cél -> "c/program files/cod/cod.exe" -opengl <--- így is tudod elméletben engedélyezni ha van valami drivered a köz (space) lényeges az -opengl elött:D
2013. szept. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!