Semmi változás ReadyBoost használata esetén win 7 alatt. Miért?
Windows 7-et használok 1-2 hete, előtte xp-t használtam, szóval nincs tapasztalatom a readyboost-al kapcsolatban, de most kipróbáltam. Egy celeron 1,6 GHz-es laptopom van, 1,5 Gb rammal. A pendrive egy kingstone dt100-as 4 Gb-os. Sebessége tökéletesen megfelel, hisz gagyi szerkezetű olcsó cucc de a teszteken igen jól szerepelt szóval s cucc sebességével tuti nincs gond. Meg persze a win sem parázott. Mind a 4 Gb-ot readyboost-ra használom s semmi változás se gépinduláskor se újraindítás utáni programindításkor. Lemértem s minden mérés után restart volt.
Számít esetleg milyenre van formázva a pendrive? Milyen clustermérettel? Esetleg a biosban kell valamit állítani? Máshol olvasta, hogy akár fél percet is javít a gépinduláson, de nálam semmi. Miért van ez, mi a megoldás?
Nemtudom segít-e most találtam:
Amit a ReadyBoost-ról tudni érdemes
Ha egy USB eszközön már létrehoztunk egy gyorsítótárat, majd később ugyanerre a portra egy másik eszközt illesztünk (mely azonos betűjelet kap) a Windows Vista figyelmeztet bennünket, hogy távolítsuk el az előző eszközről a gyorsítótárat, mielőtt a jelenlegin újat hoznánk létre.
A ReadyBoost nem csak USB memóriamodulokkkal, de SD és CompactFlash kártyákkal, valamint USB merevlemezekkel is működőképes.
Az USB eszközöknek az alábbi feltételeknek kell megfelelniük, hogy a Windows a ReadyBoost-tal használhassa őket:
* az eszköznek USB 2.0 szabványúnak kell lennie
* az eszköznek képesnek kell lennie 4 KB-os adatcsomagok 3,5 MB/másodperc sebességű véletlenszerű olvasására, valamint
* 512 KB méretű csomagok 2,5 MB/másodperc sebességű írására a tárhely teljes területén
* az eszköznek legalább 64 MB szabad területtel kell rendelkeznie
"Nem teljesen értem mit akarsz ezzel mondani... kifejtenéd?"
Azt, hogy van jobb a windowsnál, ingyen. Amennyi energiát ebbe a csoda innovatív parasztvakításba feccöltél, annyi elég is lenne megszokni a különbségeket. Csak vélemény persze.
Sosem értettem ezt a Linux-Windows vitát. Olyan ez mintha egy orvosnak azt mondanád, hogy több pénzt kereshetne mérnökként. Rossz a win és sebezhető? Oszt akkor? Az ECDL vizsgát még mindig ebből és MS Office-ből kell letenni szerte Európában. Feldughatja magának minden adminisztrátor (jelölt) az összes Linux tudását.
De hogy a témához is hozzászóljak: A Ready Boost jellemzően nem eredményez látványos gyorsulást. Virtuális memóriának használja a Vista is és a Seven is. Igazából csak akkor van látható eredménye, amikor nagy memória igényű feladatok, programok futnak, mert ilyenkor nem a pagefile-t használja először a rendszer, hanem a Ready Boost-ot. Ilyen feladatok pl a konvertálás, ki- és betömörítés, képszerkesztés egy komolyabb programmal (PS, vagy PSP), stb. Ezeknél viszont csak akkor van látható eredmény, ha előtte már láttad "homokórázni" az adott programokat. A másfél giga ram mellett a Win7 biztosan szorgosan használja a RB-ot hiszen egy jól felépített, komfortossá és biztonságossá tett Win7 alapból felzabál több, mint egy gigát. De csak akkor használja, amikor a meglévő fizikai memóriát kevésnek találja. Indításkor ez még nem jellemző, hiszen az automatikusan induló programok nem a memóriát, hanem inkább a processzort terhelik, ezért sorban jelentkeznek be a rendszerbe. A rendszer felállása után viszont már mindegyik egyszerre van benn.
De itt egy teszt a megfelelően beállított RB gyorsításáról:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!