Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Semmi változás ReadyBoost...

Semmi változás ReadyBoost használata esetén win 7 alatt. Miért?

Figyelt kérdés

Windows 7-et használok 1-2 hete, előtte xp-t használtam, szóval nincs tapasztalatom a readyboost-al kapcsolatban, de most kipróbáltam. Egy celeron 1,6 GHz-es laptopom van, 1,5 Gb rammal. A pendrive egy kingstone dt100-as 4 Gb-os. Sebessége tökéletesen megfelel, hisz gagyi szerkezetű olcsó cucc de a teszteken igen jól szerepelt szóval s cucc sebességével tuti nincs gond. Meg persze a win sem parázott. Mind a 4 Gb-ot readyboost-ra használom s semmi változás se gépinduláskor se újraindítás utáni programindításkor. Lemértem s minden mérés után restart volt.

Számít esetleg milyenre van formázva a pendrive? Milyen clustermérettel? Esetleg a biosban kell valamit állítani? Máshol olvasta, hogy akár fél percet is javít a gépinduláson, de nálam semmi. Miért van ez, mi a megoldás?


2009. nov. 2. 08:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nemtudom segít-e most találtam:


Amit a ReadyBoost-ról tudni érdemes


Ha egy USB eszközön már létrehoztunk egy gyorsítótárat, majd később ugyanerre a portra egy másik eszközt illesztünk (mely azonos betűjelet kap) a Windows Vista figyelmeztet bennünket, hogy távolítsuk el az előző eszközről a gyorsítótárat, mielőtt a jelenlegin újat hoznánk létre.


A ReadyBoost nem csak USB memóriamodulokkkal, de SD és CompactFlash kártyákkal, valamint USB merevlemezekkel is működőképes.


Az USB eszközöknek az alábbi feltételeknek kell megfelelniük, hogy a Windows a ReadyBoost-tal használhassa őket:


* az eszköznek USB 2.0 szabványúnak kell lennie

* az eszköznek képesnek kell lennie 4 KB-os adatcsomagok 3,5 MB/másodperc sebességű véletlenszerű olvasására, valamint

* 512 KB méretű csomagok 2,5 MB/másodperc sebességű írására a tárhely teljes területén

* az eszköznek legalább 64 MB szabad területtel kell rendelkeznie

2009. nov. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát sajna így nem vált be semmi még. Próbáltam nem usb hub-ra hanem közvetlen a notira tenni, persze előtte megszüntettem s újrakreáltam a readyboostot, nehogy gond legyen. Esetleg valaki?
2009. nov. 2. 14:36
 3/11 anonim ***** válasza:
Kipróbálni olyan rendszereket, amik pendriveról is elfutnak bőven gyorsabban, mint a monstrum 7-es? Ráadásul legálisan, ingyen, stabilan, biztonságban?
2009. nov. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem teljesen értem mit akarsz ezzel mondani... kifejtenéd?
2009. nov. 2. 20:15
 5/11 anonim ***** válasza:
Vistán használok én is ReadyBoost gyorsítást, de nem vettem észre jelentős változást. Nem mértem, de leállásnál talán pár másodpercet lecspett. Amugy fölösleges 4Gb-ot elhasználni, azt javasolják, hogy a fizikai memória fele legyen kb a gyorsító rész mérete.
2009. nov. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mintha azt olvastam volna, hogy duplája, de nem is ez a lényeg, hanem, hogy semmi változás. Van egy ismerősöm, akinek van egy kiba gyors pendrive-ja majd azzal tesztelem s ha semmi változás, akkor tényleg nem vált be nálam. Lehet, hogy másnál mégis okés lesz, csak valamiért nálam nem jelent semmit.
2009. nov. 3. 19:04
 7/11 anonim ***** válasza:

"Nem teljesen értem mit akarsz ezzel mondani... kifejtenéd?"


Azt, hogy van jobb a windowsnál, ingyen. Amennyi energiát ebbe a csoda innovatív parasztvakításba feccöltél, annyi elég is lenne megszokni a különbségeket. Csak vélemény persze.

2009. nov. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem nézem le az Linuxosokat, mert tudom, hogy jó rendszer. Bár nem értek úgy hozzá, mint a a win-hez, de Ubuntu volt fent a gépen 2 évig, igaz mellette volt fent egy XP is, de olykor használtam. Ellenben nem értem miért kellene annyira fikázni a win-t. Vannak hibái tuti, de az ISMERT szoftverek arra íródnak, és bárhova mész a legtöbb helyen azt használják s ahhoz értenek. Tudom minden prognak van ingyenes alternatívája linuxban is, Ubuntu alatt is ingyé feltettem magamnak a szükséges progikat. Win alatt is sok ingyé progit használok, mert vannak igen jók, de én wint tanultam meg igazán s ahhoz jobban értek, ha baja van, tudom hova kattintsak, mit bűvöljek... és ezzel nem csak én vagyok így. Amúgy pedig gondolom nem tesztelted a win 7-et, nem igazán lehet kicsinylő véleményed. Itt megjegyzem, hogy nem vagyok tényleg fanatikus win rajongó, meg aki állandóan a legújabb cuccokat keresi. A vista-t pl nem is próbáltam. Elkönyvelték, hogy gatya, a támogatás is az volt a gépigénnyel együtt, így hagytam.
2009. nov. 4. 17:29
 9/11 Sracz66 ***** válasza:

Sosem értettem ezt a Linux-Windows vitát. Olyan ez mintha egy orvosnak azt mondanád, hogy több pénzt kereshetne mérnökként. Rossz a win és sebezhető? Oszt akkor? Az ECDL vizsgát még mindig ebből és MS Office-ből kell letenni szerte Európában. Feldughatja magának minden adminisztrátor (jelölt) az összes Linux tudását.

De hogy a témához is hozzászóljak: A Ready Boost jellemzően nem eredményez látványos gyorsulást. Virtuális memóriának használja a Vista is és a Seven is. Igazából csak akkor van látható eredménye, amikor nagy memória igényű feladatok, programok futnak, mert ilyenkor nem a pagefile-t használja először a rendszer, hanem a Ready Boost-ot. Ilyen feladatok pl a konvertálás, ki- és betömörítés, képszerkesztés egy komolyabb programmal (PS, vagy PSP), stb. Ezeknél viszont csak akkor van látható eredmény, ha előtte már láttad "homokórázni" az adott programokat. A másfél giga ram mellett a Win7 biztosan szorgosan használja a RB-ot hiszen egy jól felépített, komfortossá és biztonságossá tett Win7 alapból felzabál több, mint egy gigát. De csak akkor használja, amikor a meglévő fizikai memóriát kevésnek találja. Indításkor ez még nem jellemző, hiszen az automatikusan induló programok nem a memóriát, hanem inkább a processzort terhelik, ezért sorban jelentkeznek be a rendszerbe. A rendszer felállása után viszont már mindegyik egyszerre van benn.

2013. febr. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Sracz66 ***** válasza:

De itt egy teszt a megfelelően beállított RB gyorsításáról:

[link]

2013. febr. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!