Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A sata merevlemez gyorsabb...

A sata merevlemez gyorsabb mint a régebbi IDE merevlemez? Érdemes-e régebbi IDE merevlemezt sata merevlemezzel helyettesíteni?

Figyelt kérdés

2013. aug. 27. 19:08
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Én nem preferálom a házi mérést, mert ez olyan mint egy autó fogyasztásának mérése. Van a gyári adat, ami alapján két autó közül eldönthető, melyiknek kisebb a fogyasztása. Ha te méred akkor sok mindentől függ az eredmény: Forgalom erőssége, vezetési stílus, hőmérséklet, gumik. Két mérés sem lesz egyforma...


Ebben az esetben is függ a mérésed eredménye az alaplaptól a chipset-től a CPU-tól, egyéb hardverektől hőmérséklettől, rossz vagy gyenge szektoroktól. Könnyen lehet, hogy a te vinyód nálam egész más eredményt produkál!


Ám legyen:


Mérés: Alaplap SATA3-as


1. WD 500GB SATA2: [link]


2. WD 2TB SATA3: [link]


3. WD 250GB IDE: [link]



Ami a mérésből kitűnik, hogy az IDE vinyóm GYORSABB, mint a félterrás SATA és a SATA3-as vinyó (120MB/sec) és az IDE-s vinyó (94MB/sec) sebessége között tényleg nincs nagyobb különbség, mint 25% !!!


Akkor most???

2013. aug. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

de ha mondjuk olyan lemezt vesz mint én: WDC WD10EZEX


akkor mindjárt nem 25% lesz a különbség hanem 37%-os növekedés és az messze van az 5-25%-tól

2013. aug. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Nem igazán!!


A 25% és a 37% nem egy nagy különbség ahhoz képest, hogy az elején még a SATA2 és SATA3 különbségével jöttél ami ugye nagyságrendekkel nagyobb és ott azt sugalltad a kérdezőnek, hogy a SATA3 6 Gbit/sec -es adatátvitele miatt akár hatszoros sebességkülönbség is lehet. Na most a hatszoros és a 37%-al több között ég és föld a különbség és a 37% inkább a 25-höz áll közelebb mint az általad említett 600%-hoz :))


Mindemellett mi szépen elbeszélgetünk, a kérdező meg nem írja meg a tesztje eredményét, addig meg csak beszélünk a semmibe, holott az ő kérdésére indult el az eszmecsere...

2013. aug. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Igen igazad van, hogy az elején én a 6x sebességgel jöttem, de azért mert nem tudtam mennyi pénze van rá és hogy milyen lemez kell neki. Nem írt sokmindent.

Én ez összes sata (1,2,3) és az ide legnagyobb átvitelével jöttem. Az már más kérdés hogy milyen lemezt vesz.

A kérdező írhatna összeget, hogy mennyiért venne, mert akkor már meg tudjuk állapítani azt, hogy mennyi a különbség az ide és a sata között. Ezért nem értettem egyet az 5-25%-al mert 18 ezerért már lehet venni olyat ami a te ide-s lemezednél gyorsabb 37%-al. De lehet neki nem olyan jó lemeze van mint neked. Lehet nem bírja a 94MB/s-ot így a 37% is tovább fog nőni. Lehet olyan van mint az én ide-sem ami viszon 3.2x lassabb mint a sata-som.


Szóval itt az a gond, hogy te is és én is saját magunk ide-s sata-s lemezét hasonlítottuk össsze, mert nálad 22%-kal gyorsabb a satas. Nálam meg 3,2x gyorsabb a satas mint az ide-s.


De amúgy tényleg jól elvagyunk :D

2013. aug. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Akkor ezt jól kitárgyaltuk a kérdező nélkül...
2013. aug. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
hát mondjuk a kérdező is írhatna már valamit.
2013. aug. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
na lesz valami válasz?
2013. szept. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Követtem a hozzászólásokat.

Megcsinálnám én is az írás és olvasás tesztet csak nekem egy másik programra van szükségem mert Ubuntu van telepítve a gépemre.

2013. szept. 9. 07:42
 29/29 anonim ***** válasza:
2013. szept. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!