Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A sata merevlemez gyorsabb...

A sata merevlemez gyorsabb mint a régebbi IDE merevlemez? Érdemes-e régebbi IDE merevlemezt sata merevlemezzel helyettesíteni?

Figyelt kérdés

2013. aug. 27. 19:08
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

Álljunk már meg 60%-os barátunk!!


Egy IDE vinyó sebessége kb 80-100 MB/sec. Egy SATA vinyóé meg 100-130 MB/sec. Te egy ilyen vinyót hiába dugsz rá egy SATA3-as 6000mbit/sec-es csatlakozóra ha a vinyó közelébebn sincs ennek a sebességnek. még a SATA1-et is alig tudja kihasználni. Itt a vinyón múlik minden, hiába gyors a SATA3, ha nincs hozzá gyors vinyó!!

Érthető???


Ezért írtam, hogy 5-25%-al gyorsabb, mert csakis pontosan annyival lesz gyorsabb az adatátvitel, amennyivel gyorsabb az IDE vinyónál a SATA vinyó. És ez bizony csak 5-15%. Ilyen egyszerű komám...

2013. aug. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Akkor én is elmondom neked hogy van ide-s és sata-s lemezem kétszer gyorsabb a satas mint az ide-s. Azért hülyeség az 5 -25 % mert a leggyorsabb ides-s is csak 100MB/s-ot bír vagy egy kicsit többet. Ha jól láttam neki sata 2-es csatlakozója van mert a leírás 3Gbit/s-ot ír ga vesz egy 30 ezer körüli hdd-t akkor jóval gyorsabb lesz mind az ide-s
2013. aug. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

Az érdekes, mert egy IDE vinyó kb 100 MB/sec-et tud, ezt jól tudod, de ennél kétszer gyorsabb a WD velociraptorja, ami köztudottan a leggyorsabb vinyók egyike. ez a 200MB egy elméleti sebesség, ami a valóságban kb 150-160 MB/sec. És akkor a legjobbról beszéltünk, ez meg sem közelíti a SATA2-őt (300MB) és közelében sincs a SATA3-nak!!!


Egy átlagos SATA3 1 TB-os WD blue vinyó - ami a középkategóriába tartozik - sebessége 120-150 MB/sec. Ez az elméleti maximum ami a hozzáértő tud, hogy ez optimális esetben is csak 100-120 MB/sec.

És ha ezt összeveted a 100 MB/sec-es IDE vinyóval már is kijön az 5-25 % sebességnövekedés...


Ennyire egyszerű. Kérdezz bátran ha valamit nem értesz...

2013. aug. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
de miért beszélünk legjobb ide-s és átlagos satas lemezről. Nézzük mindegyikből a legjobbat.
2013. aug. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
Mert nem fog raptort venni háromszoros áron, mert nem éri meg és azok között is csak 50%-os sebességkülönbség lenne, de amit ő fog venni, azok között meg 5-25% különbség lesz, erre mérget vehetsz... Na azért...
2013. aug. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

Akkor most forduljunk a kérdezőhöz. Mérje meg a merevlemezének a sebességét. :)


Most vettem egy sata3-as merevlemezt igaz az alaplapon sata 2 van, de megmértem a sebességét. 140 MB/s volt az írása és az olvasása.


A pontos típusa ez: [link]



De megmértem egy IDE-s merevlemezt is annak a sebessége 47MB/s volt az írása és olvasása.


Ennek meg a pontos típusa:

[link]


Ha a kérdező ennyit mér ide-s lemezével, akkor megéri megvenni a satasat( ha egy kicsit többet akkor is).


Mindegyik megfizethető áru.


A hitachi 5-6 éves lehet akkor 16 ezer forintért vettem ha jól (hibátlan állapotban van szektor hiba sincs rajta, és a hard disk sentinel sem mutat hibát)


A wd-t 2 hete vettem 18 ezer forintért.

2013. aug. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Adatokkal én is tudok dobálózni.


Nekem egy ilyen IDE vinyóm van:

[link]


az adatlapján láthatod hogy 100 MB/sec a sebessége, a max pedig 126 MB/sec


A te általad linkelt vinyó sebessége optimális körülmények között is 150 MB/sec.

Adatlapja itt:

[link]



Akkor mennyi a különbség a kettő között (120 illetve 150 Mb/sec)


Ennyi...

2013. aug. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
de le is mérted az ide-s lemezed sebességét? Mert én sem azokat az adatokat írtam amik ott voltak hanem letöltöttem egy tesztet és az a pontos adat nem amit az oldalakon írnak.
2013. aug. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

a teszt alapján kíváncsi vagyok hogy a te ide-s lemezed megközelíti a 126-ot vagy egyáltalán a 100-at.


Én a valós sebességét kérdezem nem amit az oldalak írnak. Azt hogy 126MB/s a max és 100MB/s amit tud lehet el sem érni. Nyomj egy tesztet és akkor kiderül.



A hitachi és a wd lemezemet is itthon teszteltem és így jött ki az egyikre 47MB/s a másikra meg 140MB/s. Ez alapján nagy különbség van. Ha a teszted az ide-s lemezzel eléri a 100-at akkor neked adok igazat.

2013. aug. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Itt vannak a méréseim:


IDE:

[link]


SATA:

[link]

2013. aug. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!