Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan bizonyosodhatok meg...

Zero87 kérdése:

Hogyan bizonyosodhatok meg arról, ha "megsütöttem" a processzort?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A problémám az lenne, hogy kicseréltem a számítógépemben a processzor-hűtőt, majd miután újra összeraktam a rendszert, nem tudom üzembe helyezni. A bekapcsolás után szépen pörögnek a ventillátorok, a hangok is biztatóak, mégsem történik semmi, sem a monitorra nem küld jelet, de még az egér ill. billentyűzeten sem világít semmi. Előtte egy tökéletesen működő rendszer volt, ezért lep meg nagyon ez a probléma, és miután szinte mindent újra ellenőriztem, sajnos arra tippelek, hogy valamit a processzor körül szúrtam el, és sikerült megsütnöm. A kérdésem, hogy ez lehetséges-e, hiszen azóta egyáltalán nem sikerült bebootolnom a rendszert, ha igen, hogyan tudhatom biztosan, hogy ez a probléma, illetve van e bárkinek bármi más ötlete! Válaszaitokat előre is nagyon köszönöm:

Csaba



2013. aug. 17. 23:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is ugyanez volt, és az egyik kábel ami az alaplapra megy a tápból érintkezés hibás volt, megmozgattam és most már működik.

Azt javaslom nézd át az összes csatlakozót, mindegyik húzd ki és dugd vissza, hát ha életre kel.

A processzornál nem hiszem hogy el szúrtál volna valamit.

2013. aug. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
bios reset
2013. aug. 18. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 pinkpancser ***** válasza:
Ha hűtőt cseréltél akkor ugye asztali gép. Asztli gépekbe szánt procikat pedig elég nehéz már megsütni, mert többnyire benne van a hő és hülyeség elleni védelem. Valószínű, hogy csak rosszul berakott eszköz vagy beállítás gond lesz. Vagy cr2032.
2013. aug. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatást, szétszedtem és összeraktam az egészet megint, most már annyival előrébb vagyok, hogy ad egy piros led-et a memóriáktól, tehát ott lesz valami zűr.. már mindent átcseréltem, próbáltam a 4 helyett csak 2 DIMM-el, de mindig beadja a hibát, lehet hogy az a csatlakozó sérült?
2013. aug. 18. 11:39
 5/7 A kérdező kommentje:

[MEGOLDVA]

pedig szinte kizártam, mégis az új hűtő volt a ludas (egy másik rendszerből kimaradt darab, nekem sem volt vele szerencsém), ezért bár valóban a procival volt gond, mégsem füstöltem el, hanem pont a biztonsági funkció nem hagyták beizzítani a rendszert. Visszaraktam tehát a gyári intel hűtőjét, és szépen muzsikál megint! Köszi mindenkinek, remélem valakinek még hasznosak lesznek a tapasztalataim, én mindenesetre sokat tanultam belőle.. :D

2013. aug. 18. 14:08
 6/7 pinkpancser ***** válasza:
LGA775-nél találkoztam ilyennel. Takarítás után nem rendesen lett bepattintava a hűtő, de 5-10 másodpercekre ment a gép. Egyszer sikerült benézni a BIOS-ba és mikor megláttam, hogy pár másodperc után 90 fok, akkor már tudtam mi a baj.
2013. aug. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
ez egy LGA1155-ös foglalat, és elég szépen illeszkedett rá az új hűtő, ráadásul nem is a jó öreg pattintós, hanem az alátétes anyacsavaros megoldás volt.. volt alatta kence, meg is húztam rendesen (persze azért nem annyira durván, hogy az alaplapnak baja eshessen), szóval nagyon patentnak tűnt, dehát valamiért mégse! mindenesetre ilyen hűtőkkel nem kísérletezek többet, az tuti!
2013. aug. 19. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!