Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A "régi" 2010-es Mac Pro...

A "régi" 2010-es Mac Pro (vagyis asztali mac) milyen márkájú és típusú hardverekből áll?

Figyelt kérdés

Azon gondolkoztam, hogy hátha olcsóbb lenne alkatrészekből összerakni és nem 1millió forintért megvenni. :D

Úgy tudom, hogy csak bizonyos típusokkal működik együtt az OSX, ezért nem mindegy, hogy mit vesz az ember. Ha valaki tudna nekem segíteni, azt megköszönném! :)



2013. aug. 16. 00:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem hagyományos hardverek vannak benne, a processzort leszámítva.


Az apple saját tápot rak bele, ha jól tudom ezek olyan ~700W teljesítményűek, legalább is mint ha ezt olvastam volna régen.

A gép elég különleges felépítésű. Nincs egyetlen összefüggő alaplapja, mint a legtöbb PC-nek, külön tálcán vannak a processzorok. (2db fizikai processzort fogad) és külön tálcán vannak a RAM modulok, amik elvileg FB-DIMM-ek és ECC-sek, HA jól tudom. A videókártya pedig több fajta is lehet: Radeon, Quadro, FirePro, de ezekből általában van Mac Edition, ami nem tudom, hogy miben különbözik a hagyományos változatoktól, de más. (talán a VGA BIOS-a)


Ha jól emlékszem, a 2010-es Pro-ban Nehalem magos, vagyis első generációs Intel Xeon processzorok vannak. (ami asztali PC vonalon az első generációs Core i7 processzoroknak felel meg)

2013. szept. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hackintosh-t tudsz csinálni jóval olcsóbban, de ahogy írták nem fogsz tudni ugyanolyan gépet összerakni.

Amúgy meg a gúglí a barátod. :) ott mindent megtalálsz.

2013. szept. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!