Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik processzor az erősebb:...

Melyik processzor az erősebb: AMD Phenom II X4 vagy AMD Athlon II X4?

Figyelt kérdés
Nem a számukat nézve, hanem ha mind a kettő egyforma árba van..

2013. aug. 7. 18:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Az A8-5600K (ami egyébként +200MHz-cel gyorsabb a 750K-nál) és az X4 965 csatája is a Phenom II felé billent egy picit (jóval több tesztben nyert, pontosan 27-ből 21-et).

Nekem nincs bajom az FX procikkal, most is egy FX-6300-t használok 4GHz-en, míg az előző procim egy Phenom II X4 volt 3GHz-en (egyébként amire használom, kb semmi különbséget nem látok, persze benchmarkoltam ezerrel meg hasonlítgattam és bizony összességében kicsit csalódás az FX, de nekem bőven elég). Engem inkább az zavar, hogy lesajnálják a Phenom II-t, meg hogy az milyen régi proci már...pedig bizony egy 2 modulos FX származékhoz képest bizony nem rosszak még azok sem, akármilyen régiek (de mondhatjuk úgy is, hogy az FX nem lett túl jó).

Melyik a jobb...egy FM2 az X4 750K-val vagy egy AM3+ deszka egy Phenom II X4-gyel...azt mondhatnánk, hogy ez előző picit modernebb platform, talán picit olcsóbb is stb, de nagy különbségek teljesítményben nincsenek...az AM3+ viszont fejleszthető FX-6000/8000 procikkal, ami esetlegesen mégis az AM3+ felé billentheti a mérleget, akármennyire is temetik sokan a foglalatot. Nekem ez a meglátásom és úgy érzem, hogy az FX "egyértelmű" fölényét a Phenom II felett inkább csak szeretnék egyesek, ezért inkább belemagyarázzák. Ilyen sok év és ilyen sok fejlesztgetés után bizony Én is többet vártam...(mondom úgy, hogy alapvetően szeretem az AMD-t, legtöbbször ilyen konfigokkal foglalkoztam/foglalkozok).

A két modulos FX procik használhatók, a felhasználók többségének elegendő teljesítményt nyújt és bár egyértelműen sztem nem erősebb egy négy magos Phenom II-nél, azért bizonyos szempontból modernebbek és a fejlettebb utasításkészletük segítségével bizonyos feladatokban tényleg egyértelműen jobban domboríthatnak, de ez a különbség nem állandó és a hétköznapokban ritkán tapasztalható...

Nyugodtan lehet ellenérvelni, szívesen meghallgatok más szempontokat, véleményeket, észrevételeket is.

:)

2013. aug. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Ez mind szép és jó, de akkor tisztázzuk: egy Phenom II X4-et (AM3) vagy egy Athlon II X4-et (FM2) éri-e meg venni? (Később nagyobbra váltás, 2-3 év múlva)
2013. aug. 7. 23:31
 13/16 anonim ***** válasza:
Mindenképpen Phenom II x4 965.
2013. aug. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ha ez a cél, akkor Phenom egy jó AM3+ lappal.Ezt később tudod bővíteni 8 magos FX-re is.
2013. aug. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Az X4 965 picivel többet fogyaszt, de átlagban erősebb egy 750K- nál. Tuningolni is viszonylag jól lehet (főleg ha C3) és AM3+ foglalatba jobb eséllyel lehet erősebb procit szerezni, mint FM2-be. Az FM2-es Athlon X4 750k valamivel olcsóbb, kevesebbet fogyaszt és jól húzható...erősebb/több modulos procira viszont nem lehet számítani...
2013. aug. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Nem akarok én 8 magot. Elég 4 vagy 6, AM3 vagy AM3+-ba megy..az majd később kiderül.
2013. aug. 8. 16:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!