Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen MÁRKÁJÚ LCD monitort...

Milyen MÁRKÁJÚ LCD monitort vegyek? + 2 kérdés, de a márka a fontos

Figyelt kérdés
Csak márkát írjatok, a tulajdonságait azt már eldöntöttem magamnak: szélesvásznú 19-20", 5ms válaszidő, kontrasztarány-felbontás-fényerő majd kiderül... Illetve ha 30-40 ezer közöttre van valami konkrét javaslatotok linkkel, azt is szívesen fogadom, illetve, hogy 19-20"-as monitornál milyen felbontást ill. kontrasztarányt ajánlanátok. De elsődlegesen a márkára lennék kiváncsi, légyszi írjátok nagybetűvel, úgy könnyebb összeszámolni.
2009. okt. 25. 11:38
 1/10 anonim válasza:
Én a Dell-t ajánlom én is egy olyat használok 20,1 "-ost. 2001FP, de ennél már vannak sokkal jobbak is, mer az enyém 3 éves. megbizható márka, ja és a Google cég is csak ilyet használ
2009. okt. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
SAMSUNG!!! Egyértelmű.
2009. okt. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Dellen annyira nem gondolkodtam, de ha a Google ezt használja, biztos nem rossz. Samsung azért tévében is egy márka, szóval az se lehet rossz. Valakinek valami vélemény a többi márkáról? LG? Acer? Asus? BenQ?
2009. okt. 25. 13:57
 4/10 anonim ***** válasza:

BENQ G2220HDA

Nekem ilyen van, meg vagyok elégedve vele

FELBONTÁS: 1920x1080 !

2009. okt. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
29%

1. Dell

2. HP

3. LG

(Samsung akkor sem kellen , ha hozzám vágnák!... egyáltalán NEM vállal garanciát a pixel hibákra!)

2009. okt. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az előttem szóló azt sem tudja miről beszél. Lehet egy hozzáértőbb fórumon relevánsabb eredményt kapnál.


A válasz tehát: SAMSUNG, LG


A pixelgaranciáról:

Pixelgarancia gyárilag az ISO class2 szerint van ez alól csak 2 kivétel van: a Samsung és az LG már egyetlen sub-pixel hibáért is cserél (72 órán belül, az LG 72 óra után is teljes hibáért és X számú sub hibáért). (Az Iso class2 annyira nevetséges, hogy az a nincs kategória)


Pixelgarancia nélkül vásárolni eléggé zsákbamacska, mert jelentős százalékban (olyan 10-15% körül) pixelhibásak a monitorok, ezért szokták főleg a Samsung és LG monitorokat ajánlani, azzal (ilyen szempontból) sehol se járhatsz rosszul!


Amivel nem foghaszt mellé:

Samsung 2243BW és 2243SW

2009. okt. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

csak ennyit az előző hozzászóláshoz:

Samsung szerint a megengedett pixelhiba LCD monitoroknál:

[link]


esetleg még ezt ajánlom a figyelmedbe:

[link]

[link]


ezzel a progival ellenőrizd le a leendő monitorod a vásárlástól számított 72 órán belül.:

[link]

2009. okt. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
egy pendrive-on is elfér (285 KB), így vásárlás előtt ellenőrizheted vele a monitort - így elkerülhetők az utólagos, cserével kapcsolatos bonyodalmak, ugyan is a pixelhiba nem javítható.
2009. okt. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
még annyit, ...telepítést nem igényel 1 exe fájlból álló futtatható, az egér gombjaival egyszerűen irányítható, program
2009. okt. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
pixelhiba miatt kicsit aggodalmaskodtam, de erre is feleltetek, szóval köszönöm szépen :)
2009. okt. 25. 22:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!