Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Furcsán zúg a notebookom, mi...

Furcsán zúg a notebookom, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Néhány nappal ezelőtt hangosan zúgni kezdett a notebookom (kikapcsoltam és vissza, utána megint csendes volt, de néha megint elkezdi...), majd elviszem szervizbe, de előtte gondoltam, megkérdezem, mi lehet az oka. Lehet a mostani meleg időjárás miatt? (Fogalmam sincs az ilyenekről, nem értek hozzá) Nemrég vettem, elég ideges lennék, ha máris valami baja lenne...

2013. aug. 2. 22:25
 1/3 anonim ***** válasza:
A meleg hatására a laptopban - amibe eléggé belezsúfolják az alkatrészeket, így jobban melegszik - levő ventillátor magasabb fokozatra kapcsol, hogy jobban hűteni tudja a gépet. Ha ráadásul poros, vagy nem tud szellőzni rendesen (mert például az erre szolgáló nyílás elé kerül valami) - akkor ez erőteljesebben jelentkezik.
2013. aug. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a gyors választ :) de tényleg hangosan zúg, biztos, hogy nem baj? általában akkor kezdi el megint, ha egy picit arrébb tolom... majd veszünk hozzá olyan ventilátoros tartót


az itthoni számítógép is szokott ilyet csinálni, de az szerintem télen is... az viszont pont akkor hagyja abba, ha arrébb tolom xD

2013. aug. 2. 23:23
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy idő után a ventillátor - mint minden mozgó alkatrész - elhasználódik, elkopik benne a csapágy, így zajossá válik - ámbátor egy nemrégiben (ha tényleg nem régiben lett véve) vett laptopnál ez még kevésbé jelentkezhet.


Okozhat még nagy zajt az is, ha a ventillátor lapátja elé valami kerül - pormacska, vezetékszakasz,stb...

2013. aug. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!