Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mért van az hogy a 256 mb ram...

Mért van az hogy a 256 mb ram helyett csak 190et használ a notebookom?

Figyelt kérdés

2013. jún. 30. 22:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
annyit felhasznál a win
2013. jún. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
A videokártya felhasználja a többit
2013. jún. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 tamasoft ***** válasza:
100%
Így van, a VGA használja a többit, mivel alaplapi videovezérlője lehet a laptopnak.
2013. jún. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ja értem de másik gépnél ilyet nem csinál. Ott 1 gb ram van és 128mb vidikari itt meg csak 64 mbs vidikari. :O
2013. jún. 30. 22:56
 5/12 A kérdező kommentje:
Ja,értem akkor rendben. Csak az zavar hogy amikor van egy játék és 256 mb ram kell hozzá akkor nem tudok normálisan játszani mert szaggat pedig P4es procim van.. :O
2013. jún. 30. 22:57
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ott nem a RAM a gond, hanem a vélhetőleg ezer éves integrált videovezérlő.

G.

2013. jún. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A BIOS SETUP-ban lehet állítani, hogy az alaplapra integrált videovezérlők mennyi memóriát foglaljanak le a rendszertől. Amit lefoglalsz itt, azt az oprendszer már nem fogja elérhető memóriaként kiírni.

Érdemes ezzel a beállítással játszogatni kicsit, illetve a windowsban a startmenü/beállítások/rendszer/speciális/teljesítmény/"képi hatások, processzorhasználat, memóriahasználat valamint virtuális memóra" panelen a vizuális fülön mindenféle jópofa bigyuszokkal lehet még tán megsímogatni kissé a dolgokat... (Főleg az OPENGL-es proggik esetén szokott ez segíteni pár frame/sec-et.)

Emellett minimum 2GB RAM legyen a gépben, mielőtt nekikezd az ember játszani. Ha alaplapra integrált vidkari, azaz a fő memória rovására fogyaszt, akkor inkább 3Gigára bővíttesd a masinádat.

Ha még ilyenkor is szaggat a játékod, azt a valódi, rendes önálló vidkari hiánya okozza. Az alaplapra integrált dolgokkal szoktak ilyen gondok lenni - notiknál méginkább. Itt hosszú lenne részletezni, de több rendszerszintű oka is van ennek...

2013. júl. 6. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hát #7, szerintem az a laptop, amiben összesen 256 MB RAM-ot raktak, nem igazán fog támogatni gibabájtokat...

G.

2013. júl. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

>Geniuseus:

>Hát #7, szerintem az a laptop, amiben összesen 256 MB

>RAM-ot raktak, nem igazán fog támogatni gibabájtokat...


Igen, ezt én is sejtettem, mikor írtam. Viszont a válasz így korrekt és azért nem privátban megy, hogy mások is tanulhassanak belőle, ne csak az adott probléma megoldásában próbáljunk segíteni, hanem másoknak is, akik hasonló helyzettel találkoznak. Ez pedig pont ilyen tipuskérdés volt, gyakran belefuthatnak mások is...

2013. júl. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Csak 1 Gb ramot lehet belerakatatni. :(
2013. júl. 7. 19:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!