Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Leírnátok részletesen, hogy...

Leírnátok részletesen, hogy tudom a processzorom órajelét felhúzni?

Figyelt kérdés

[link]

1,86GHz ketyeg most és ezt 2,6GHz-re akarom tornázni.

(Nem a gyári hűtő van rajta)

Lécíves írjátok le nekem, hogy hogy kell.



2013. júl. 31. 10:40
 1/2 Válasz Vilmos ***** válasza:

Ujjuj, hát Te szerintem erősen lehetetlent kérsz/szeretnél/vársz el.


Ilyen mértékű "emelést" (bár az emelés itt túlontúl enyhe kifejezés) még folyékony nitrogénnel való hűtéssel se tudnál elérni... szerintem.

Lásd : http://www.youtube.com/watch?v=zUc6znC848o

Itt is -200 C°-os hűtéssel is csak néhány száz MegaHz-et emelt. Igaz, a videó 7 éves, de mégha hektoliteres flakonokban is lenne nálad otthon folyékony nitrogén.... De ugye jól "sejtem", hogy nincs.


Olyan ez, mintha rézből akarnál ezüstöt csinálni.


És egyébként TÉNYLEG ne próbálkozz ilyesmivel csak azért, hogy fusson a Crysis 3... ha el is érsz valamit, a végén IRDATLAN mód le fogod égetni az egész gépet.


TÉNYLEG ne kísérletezz ilyesmivel. Szerintem. Megbánhatod!!! :/

2013. júl. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
10%

előző te miről beszélsz?

folyékony nitrogén 800mhz emeléshez? :O

Egyébként fontos, hogy jó hűtőd legyen.

Én eddig csak AMD FX procikat húztam (haverjaimnak és magamnak) azokkal nem volt túl bonyolult művelet, mivel ott se akartak túl sokat húzni, és nem kellett feszt emelni, elég volt hozzá ha a szorzót piszkáltuk, viszont ez a proci nem tudom mennyire tuningolható.

Érdemes lenne regisztrálnod prohardverre, és ott van egy olyan topik, hogy tuning kezdőknek, szájbarágósan. Ott tudnak neked segíteni

2013. aug. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!