BME mérnökinfóra milyen notebookot érdemes beszerezni?
Szeretnék egy notebookot, van itthon pc-m tehát csak iskolai használatra kéne, jegyzetelés, tananyag olvasgatása üres órákban, programozás, hasonlók.. 100.000 Ft-nál többet nem szívesen költenék rá.
Erre gondoltam, bár nem tudom kell e 4GB RAM.
Tanácsot szeretnék kérni, hogy érdemes lenne-e ennél jobb gépet beszerezni és ha igen akkor mire? (Nem szeretnék rajta játszani, se a benti eszközöket helyettesíteni)
"100.000 Ft-nál többet nem szívesen költenék rá."
Pedig annyiért nincs korszerű gép, és amit te linkeltél az se az. Ha hosszabb távra veszed, akkor ne a múltat vedd!
Olyan 120eFt körül kezdődnek, amiket érdemes venni (asus): 2,5GHz körüli i3as proci; 4GB ram; 500GBos,v esetleg 750GBos vinyóval, integrált vgaval (gyenge teljesítmény netezésre, hd filmnézésre). Acer esetleg kissé olcsóbban van. És ez az alap...
Nekem van pár év BME-s tapasztalatom + pár év laptop használati tapasztalatom, szóval szerintem tudnék tippeket adni.
Laptop: úgy 130-150 ezer Ft-ig a gagyi laptopok vannak. Azt fogod gondolni, hogy a specifikációja hű de milyen jónak számít (proci, memória, vga, hdd, stb.), és amúgy valóban. És nem fogod érteni, a többi laptop miért kerül százezrekkel többe, amikor teljesítményben azok sem jobbak, vagy ha igen, akkor úgyis felesleges mert ez csak egy jegyzetelős laptop. Talán még ajándék nyomtatót vagy egyebet is adnak hozzá. Aztán amikor már pár hónapja használod, rá fogsz jönni hogy telemegy porral a ventillátor-nyílása, akkor is ha kizárólag szupertiszta asztalon használod, és pl. ágyban soha. És emiatt 80-90-100 fokos lesz rögtön a bekapcsolás után, ezért le kell hogy korlátozd Windowsban a processzort, így marad 60-70 fokon. Ez már olyan hőmérséklet hogy ágyban csak úgy tudsz gépezni ha aláraksz egy 3x-os rétegben felgyűrt paplant, ami nyáron nem a legjobb. És mivel lekorlátoztad a procit, hiába van jó processzorod, ha nem tudod kihasználni, és a feeling olyan lesz mint egy 10 éves gépnél. Ha más oprendszert használsz (valamilyen Unix, Linux) azokban nem igen van processzor lekorlátozó izé, vagyis a bekapcsolás után azonnal túlmelegszik -> bios / efi / uefi azonnal lekapcsolja.
Innen jön a felismerés: a 200, 300 ezres gépek "csak" annyival tudnak többet, hogy azokat úgy alkották meg hogy szét is lehessen őket szedni -> ki tudod takarítani a port, és cserélni tudod a hővezető pasztát. Ha meg valakinek nincs ilyen marha sok pénze egy laptopra, az szívás (nekem sem volt anno).
A tisztességes, használható gépek meg olyan 400-800 ezer között vannak. A legjobbak - szerintem - a ThinkPad-ek (nem az IdeaPad-ek, azok gagyik). De az már jóformán egy autó árába kerül, nem tudom ki tudja megfizetni őket, de azok tényleg nagyon masszívak.
Tehát összegezve, vagy veszel 100-130 körülért egy jónak tűnő laptopot amit pár hónap múlva már csak nyögvenyelősen fogsz tudni használni, vagy egy autó árát ráköltöd...
BME+laptop: az igazat megvallva szerintem tök fölösleges egyáltalán laptopot venni. A laptop egy ugyanolyan teljesítményű asztali géphez képest aránytalanul drága, semmilyen bővítési lehetőség nincsen (lehetetlen bele memóriát bővíteni, csak saját gyáras techsupportól lehet marha drágán mert amúgy nem fog menni, egyedül talán HDD-t tudsz benne bővíteni vagy ODD helyére HDD-t / SSD-t rakni), szóval nem éri meg. Egyetlen előnye hogy bárhol gépezhetsz, vonaton, suliban, stb. de úgysem fogsz. Jegyzetelni lehet papírra is. Szerintem jobb a kollégiumban / albérletben egy olcsó de sokkal jobb asztali gép, a laptop nem jó semmire. Legalábbis szerintem.
Utolsónak, nem a gépet kell korlátozni, hanem alá rakni egy kemény fadeszkát vagy esetleg egy távirányitót h legyen helye szellőzni, mindjárt nem lesz 100 fokos és nem kell 100 ezerrel többet költeni. Akinek nincs esze fizet.
Másban is jobbak a többszázezerrel többe kerülők, de egy jegyzetelésre szánt gépben szerintem még a garancia jöhet szóba, akkor meg már a Dell 3 éves gari jár hozzá. Nekem ez van 4 éves és hibátlan.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!