Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan lehet operációs rendsze...

Hogyan lehet operációs rendszert készíteni?

Figyelt kérdés
Kérlek ne nevessetek ki, és ne szóljatok le. A laptopomat suliban használom, de windows sokat eszik, a linuxok meg szäräkodnäk. Én egy egyszerűbb op. rendszert készítenék, amiben alap dolgok vannak benne: szövegszerkesztő, megtekintő, zenelejátszó, böngésző, és tudja kezelni a gyors gombokat. Előre is köszönöm!
2013. júl. 25. 21:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Op rendszer íráshoz nem értek, de azt tudom, hogy sokkal bonyolultabb, mint látszik.

A 0-ról elkezdeni nem is érdemes, inkább meglévő nyílt forráskódú rendszerekbe érdemes belenyúlni, bővíteni, módosítani saját szájíz szerint.

De még így is rengetek munka van vele, inkább keresnék egy működő linuxot...

2013. júl. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Már kipróbáltam minden linuxot: ubuntu, edubuntu, xubuntu, mint, és még sorolhatnám. Mindegyik volt hiba: Nem tudtam telepíteni, mindig lefagyott, nem volt háttérvilágítés, vagy wlan, vagy szaggatott.
2013. júl. 25. 21:53
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűbb ha a Linuxokkal megbarátkozol. Mire végeznél a saját oprendszereddel, a nyugdíjjárulékodat számolhatnád esetleg.
2013. júl. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A user error nem az operációs rendszer hibája! Ha még egy előre elkészítettet stabil OS-t sem tudsz rendesen működésképessé tenni, akkor hogy a fenébe akarsz egy teljesen újat készíteni?

G.

2013. júl. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
6%
Hülyén hangzik, de Power Pointtal. Egyik osztálytársam megcsinálta. Igaz kell mögé Windows de akkor is. Elindulnak programok, játékok, és internetes órája van. Betöltő képernyője és kikapcsoló képernyője is van.
2013. júl. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ezt ajánlom, CD-ről bootolható Linux és keveset is eszik: [link]
2013. júl. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem is tudtam, hogy lehet PowerPiont-tal op-t írni...

Ha hülye vagy, az oké, de nem vagyunk rá kíváncsiak.

Keress rá, hogy mi az az oprendszer.

Linux rendszert kéne életre kelteni. Live verzió jó, csak jóval lassabb, mint egy feltelepített rendszer

2013. júl. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Power Pointos íráson szakadok a röhögéstől,úristen :))
2013. júl. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Egyszer láttam én is egy powerpointos "op. rendszert". Olyan mint egy sima bemutató, nem nehéz. De az inkább egy szimulátor.
2013. júl. 26. 10:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!