Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Túl melegedett processzor:...

Túl melegedett processzor: paszta vagy hűtő?

Figyelt kérdés

Van egy AMD FX 4-Core FX-4100 processzorom, gyári hűtővel, egy elég olcsó gépházban.

Ez az egész elég gyorsan felmelegszik. (irreálisan magas hőfokra, olyan 70-80 C°, esetenként le is kapcsolja magát a gép)


A kérdésem az lenne, hogy ha veszek bele processzor hűtőpasztát milyet? Esetleg egy új processzor hűtőt? Vagy ha a gépházra veszek valami, viszonylag olcsó, 1000-1500 forintos hűtőventilátort az segít-e?


A válaszokat előre is köszönöm.


2013. júl. 23. 19:40
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én ezt vettem még anno [link]

Bepasztáztam vele az akkori procim, aztán egy régi gépben újraraktam 2 szer is a hűtést (tehát 2 pasztázás), meg a jelenlegi CPU-t is ezzel kentem be. :D És kb a fele még megvan, szóval ez nagyon megéri.

2013. júl. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

22:26 vagyok, vedd meg a drágábbikat, annak 8 grammosnak kell lennie.


Egyébként milyen hűtőt veszel?

2013. júl. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeket, azért nem írtam korábban, mert nem volt még meg a paszta, illetve nem volt alkalmam kipróbálni.


A döntés végül a Coolink CAI01TP hűtőzsírra esett, ezen felül egy Cooler Master NCR-12K1-GP 12 centiméteres ventilátorral lett gazdagabb a gépházam.


A processzor az eddigi idő alatt -2 és fél óra- nem érte el az 50 °C-fokot sem. (jelenleg 48 °C-fok)

A hűtőzsírban még rengeteg van, így szerintem 10-15 pasztázásra még bőven van benne. Bár lehet én raktam bele keveset, kicsit tartottam tőle, hogy rákenődik az alaplapra. De a várt hatást ez a kevés is elérte.

A ventilátorral volt egy kicsi gond. Benéztem a méretét, vagyis inkább nem néztem meg. A gépházra csak 8 centiméteres ventilátor fér rá, így egy kis barkácsolással kellett megoldani.


Még egyszer köszönöm szépen, mindenkinek, aki segített.



Coolink CAI01TP hűtőzsír

[link]


Cooler Master NCR-12K1-GP 12cm ventilátor

[link]



(és észrevettem, hogy a kérdésben °C helyett C°-t írtam, hm)

2013. aug. 10. 13:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!