Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Túl melegedett processzor:...

Túl melegedett processzor: paszta vagy hűtő?

Figyelt kérdés

Van egy AMD FX 4-Core FX-4100 processzorom, gyári hűtővel, egy elég olcsó gépházban.

Ez az egész elég gyorsan felmelegszik. (irreálisan magas hőfokra, olyan 70-80 C°, esetenként le is kapcsolja magát a gép)


A kérdésem az lenne, hogy ha veszek bele processzor hűtőpasztát milyet? Esetleg egy új processzor hűtőt? Vagy ha a gépházra veszek valami, viszonylag olcsó, 1000-1500 forintos hűtőventilátort az segít-e?


A válaszokat előre is köszönöm.


2013. júl. 23. 19:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Egy normláis hűtő segítene a legtöbbet meg a házra szerelt ventilátorok...Ennyire azért sztem nem kéne melegednie gyári hűtővel sem...rendesen rajta van?
2013. júl. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen, én is furának tartom. Viszont paszta nincs benne, az okozhat ekkora hőemelkedést?
2013. júl. 23. 19:47
 3/13 anonim ***** válasza:
Hogy hogy nincs paszta??? Nincs a hűtőventilátor és a proci között pasztázva? Mert ha nincs akkor ne csodálkozz, hogy melegszik. Nekem 2DB 12 centis venti hűti csak a procit, és így is 50 fok fölött van szinte mindig, igaz 60 fok fölé még soha nem ment.
2013. júl. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha veszel a gépbe 2 vientit (egyik szív,másik fúj) az is segít valamennyit. A lényeg a megfelelő légáramlás. De ha nem segít:

Akkor:

[link]

És rá egy venti aborda másik végére (ezt kifele szívásra kell állítani úgy, hogy a gép hátulja felé fújja ki a meleget a bordából!)

[link] ezt a tápra kell kötni majd


;) paszta van hozzá:

-proci közepére nyomj egy borsónyit

-kenegesd el az ujjaddal (kis körkörös mozdulatokkal)


Ha jól emlékszem az Athlon 750k procim így nem ment fel 40fok fölé 1 óra crysis 2 után! (Hd7870)

2013. júl. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A legjobb pasztázási módszer ha csinálsz egy kis X-et a CPU közepére, tényleg csak kicsit, szóval nem árt egy kis kézügyesség, aztán óvatosan rárakod a hűtőt és rögzíted. Ne kenegess a kezeddel semmit.
2013. júl. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

19:55

Tetszik a stílusod.


20:03

Köszönöm szépen.


20:54

Köszönöm. Semmiképpen sem terveztem kézzel kenegetni.


Esetleg valami pasztát tudtok ajánlani? Rengetegféle van és még nem használtam, vásároltam pasztát.

2013. júl. 23. 21:11
 7/13 anonim ***** válasza:
Bár nekem csak az a cooker master 212 EVO-hoz kapott paszta van meg, de másoknál bejött az Arctic mx-2 ;)
2013. júl. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
És szerintem az utolsó kérdésem: egy 4 grammos AC MX-2 hővezető pasztát körülbelül hány alkalomra jó?
2013. júl. 23. 23:30
 9/13 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom a 4 grammos mekkora, de nekem az egész adagoló ("nyomóka" nélkül) csak 4cm, és 2 adag után kb. A fele fogyott csak ki! De a 8 grammos mx-2 csak 100ft-tal több ha jól láttam! (Ipon.hu vagy pcx.hu) ügyhogy végy egy 8 grammost ;)
2013. júl. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségedet, amint megveszem a ventilátort és a pasztát leírom a tapasztalatot.


Egyébként éppen írtam egy levelet a pcx.hu-nak, mivel a webáruházukban található 2 féle AC MX-2 hűtőpaszta és fogalmam sincs mi a különbség az értékükön kívül.


Arctic Cooling MX-2 4g hũtőpaszta

[link]

Arctic MX-2

[link]

2013. júl. 23. 23:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!