Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lenne megfelelő házi...

Mi lenne megfelelő házi notebook hűtőnek?

Figyelt kérdés

Elég erős vassal rendelkezem (Lenovo IdeaPad Y510p), azt mondják, hogy jó a hűtése is, de egy erősebb játéknál (PL. BF3) felmegy 60-65 fokra, az abszolút gépzabáló játéknál, a Cube World-nél pedig akár 70-75-re is.

A felület megfelelő, döntve van egy viszonylag alap notebook hűtő által. Kb. egy hét múlva tudnék egy komolyabbat beszerezni, addig ki szeretném húzni ezzel a hűtővel és, ha kell, akkor valami plusz kiegészítéssel.

Két kérdésem lenne:

1. Mennyire megfelelő az ilyen hőmérséklet (alap használatnál nagyjából konstans 45-48 van), valamint hosszú távon mennyire káros?

2. Ha kell, akkor milyen házi praktikákat tudnék bevetni a plusz hűtésre? A normál ventilátor nem igazán játszik, mivel kialakításából adódóan nem alkalmas hasonló módszerre. A jégakku ér valamit, vagy esetleg ront?

Köszönöm!



2013. júl. 21. 01:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Itt a procid gyári lapja, e szerint maximum 100°C-ig melegedhet, tehát a 70-75 még mindig belefér.

[link]

"Házi praktikaként" a hűvös szobát tudom ajánlani, tehetsz alá akármilyen hűtőt, ha az a 28-30 fokos szobalevegőt fújja rá. A jégakku nem hinném, hogy sokat használ, de ártani nem árthat.

Amúgy meg a nagy meleg hosszútávon káros, két hét alatt nem lesz semmi baja!

2013. júl. 21. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem van egy ipari ventillátorom (1200 forint volt a piacon), ezt felraktam a gépem oldalára (bár nem notebook, asztali gép), de ha bekapcsolom, akkor egy perc alatt akár 20 fokot is hűl (ami azért már talán túlságosan is sok). Ezt be lehetne rakni laptop alá is, mert kicsi, de hangja rendesen van :D
2013. júl. 21. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtök válaszát és a linket is! Én magam sem bírom annyira a meleget, ezért a ventilátor lehűti nagyjából 23-25 fokra a szobát.

Én sem gondolnám, hogy ez az egy hét sokat nyomna a latba, de azért azzal is számolok, hogy az új hűtő sem fogja drasztikusan lenyomni, akármekkora fordulatszámú és akármekkora átmérőjű is maga a ventilátor rész is, de remélem azért pár fokkal leviszi majd.

A jégakkut kipróbáltam, akárhova helyeztem, nem volt számottevő különbség, tehát nekem annyira nem éri meg az a 0,5 fok, cserébe azért, hogy figyeljek az olvadásra.

Még egyszer nagyon köszönöm!

2013. júl. 21. 08:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!