Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vettem egy webkamerát és nem...

Vettem egy webkamerát és nem működik mi lehet vele?

Figyelt kérdés
Másfél héttel ezelőtt vettem egy Canyon WCAM43G1 webkamerát beépített mikrofonnal.Jól működött egész tegnapig,nem működött pedig nem történt vele semmi olyan amitől tönkremehetett volna.Letöröltem és próbáltam ujratelepíteni a driver-t de amikor a végéhez ér azt irja ki hogy "There is no usb camera" és utána nem csinál semmit. Mit csináljak vele?

2013. júl. 20. 08:17
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és a mikrofon működik.
2013. júl. 20. 08:22
 2/6 anonim ***** válasza:

Húzd ki az USB-ből ! Amikor újratelepíted akkor ne legyen bedugva, csak amikor a telepítő kéri, hogy csatlakoztasd !

Ha van, lehetőleg próbálj más usb-be csatlakozni.

2013. júl. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Valami csatlakozási hiba van!valószínűleg!

Próbáld másik USB porton!

2013. júl. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 P.O.C. ***** válasza:

Pont ezen a héten szívtam egy ilyen típusú kamerával, egy gépen, amin Windows 7 64-bit volt. Először is nem akarta feltelepíteni, mert az illesztőprogram nem volt digitálisan aláírva, amit mellékeltek hozzá. Kikapcsoltam a digitális aláírás megkövetelését a Windowsban, de így sem volt jó.


Volt egy XP -s gépe is az illetőnek azzal is megpróbáltuk, itt fel tudtam telepíteni a kamerát, bár a beépített mikrofon itt se működött. És a Skype se ismerte fel a kamerát, csak a mellékelt Capiture szoftveren volt rajta kép. Kész szánalom.


A javaslatom pedig most is ugyan az, amit az ott is javasoltam: Nem kell minden olcsó kínai sz@rt megvenni, csak azért mert 1-2 ezerrel olcsóbb a normális márkáknál. A jól bevált márkákból kell választani: Logitech, Genius, A4Tech, Trust, Microsoft, stb..

Ezek már több mint egy évtizede Piacon vannak, és van némi tapasztalatuk is.

Nekem például egy Logitech QuickCam E3500 -asom van, a Windows 7 alapból felismeri, külön illetőprogram telepítése nélkül. A Windows Update pedig automatikusan frissíti a driverét. Annó 4500 Ft -ért vettem. Szerintem megéri valamiért pár ezerrel többet kiadni, hogy utána ne szívjon vele az ember. Olcsó húsnak mindíg híg a leve.

2013. júl. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Amikor úgy telepítem hogy semmi nincs bedugva akkor is kiirja.Lehet hogy a webkamera a hibás?
2013. júl. 20. 09:31
 6/6 anonim ***** válasza:

Milyen módon teszteled a kamerát ?

Az eszközkezelőbe jen van ?

2013. júl. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!