Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SSD fontos gépbe vagy hoz...

SSD fontos gépbe vagy hoz több fps játékba?

Figyelt kérdés
2013. júl. 15. 20:05
1 2
 11/17 Osynho ***** válasza:

De, a böngésző és minden más program érezhetően gyorsabb. A win felállása után egyből rámehetek brámire, a böngésző is megnyílik és betölti a 10+ lapot, amit legutóbb néztem. Nem 1 perc alatt, hanem szinte azonnal. A kattintások után nem telik el idő a gép reagálásához. Sokkal közvetlenebb a gép működése. Olyan, mintha egy eddig gyorsnak tartott telefon után az ember kézbe vesz egy tényleg csúcs készüléket és csak néz, hogy mennyivel folyamatosabb a működése.


Hogy kinek mit ér meg, az más dolog. Én nem adnék +50 ezret egy vga-ra, hogy legyen +10fps-em, amikor most is minden játék játszható. Ugyanígy nem vennék 16gb ramot, mert nem használom ki. Az ssd-t viszont folyamatosan kihasználom.

2013. júl. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Na jó, de akkor egy Ultra HD tévének is van értelme? Nincs más olyan, most 3 millió 2 év múlva 300.000 És igen, mindenből hülyeség a legjobbat venni. Például én most összeraknék egy gépet 400.000 forintból, játékokat vinné maxon 3 évig. Összeraknék egyet 200.000-ből maxon vinné őket 1,5 évig cserélnék benne videókárrtyát, ismét 1 év, utána a maradék pénzből egy proceszor és egy vga, az még 1,5 év. Így ugyanannyit költöttem, és mégis 1 évvel tovább jó a gép.
2013. júl. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Osynho ***** válasza:
Hogy jön ide az UHD tv? :D Az ssd ugyanolyan kiforrot és nagy számban eladott alkatrész, mint bármely másik. Az UHD tv-k meg még csak most jönnek be. Az SSD olyan, mint egy sima LCD tv. Miért veszel olyat, amikor egy CRT tv sokkal olcsóbb? :D
2013. júl. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ki a franc mondta neked, hogy olyat veszek? Csak azt sugalltam vele, hogy az ssd-k ára a közeljövőben drasztikusan zuhanni fog, és nem biztos, hogy előtte kéne venni
2013. júl. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Persze, ha kell neki, 2 évet vár rá.. xD Figyi. 10 mp alatt képes bekapcsolni a gép jó konfig mellett... azaz rendszerbetöltéstől kezdve. Telepítések, játék betöltése, szóval vinyóműveletek, minden gyorsabb. Annyi lesz majd a különbség, mintha eddig egyhelyben álltál volna, és kapásból futnál. Játékokban nem segít, csak ami merevlemez müvelet. Másolás, stb. Hidd el, ha van rá keret, megéri. Egy 64 GB os vagy akár egy 32 GB os is tökéletesen megfelel C meghajtónak, azaz rendszer partíciónak, ettől a géped szárnyra kell, és redbull mellé kávét + vodkát iszik. Ha megvan a C meghajtó, D nek tolsz egy 500 GB os HDD t, és megvan a tárhely + a rendszer partíció, és merevlemezre figyelmet nem kell fordíts. Szerintem ha szoktál telepíteni, meg hasonlók, nagyban észreveszed a különbséget. Nekem is jó lenne... 4 magos proci, 2x4 GB RAM, csak egy 160 GB s vinyó, ami lehuzza az egészet. Most a telepítéseim ugy zajlanak, hogypár perc max míg felrakok valamit, de az is elég gáz, mert addig a proci 3 % on van, a vinyó 100%. Szal ha olyasmit csinálsz, észreveszed a különbséget, de FPS javulás meg nem tom mi, ez nem hiszem hogy lenne. De megsugom, ha kevés a RAM od, SSD n csinálsz egy RAM Drive ot, és feldobod a géped :)
2013. júl. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Osynho ***** válasza:

"Ki a franc mondta neked, hogy olyat veszek? Csak azt sugalltam vele, hogy az ssd-k ára a közeljövőben drasztikusan zuhanni fog, és nem biztos, hogy előtte kéne venni."


Ki mondta, hogy veszel. Az egy példa volt, de látszik nem jön át a lényeg. De ez nem az én bajom. :)


Az SSD-k ára már régen drasztikusan zuhant. Kicsit járj utána... Tehát megint ott tartunk, hogy semmit se vegyél, mert olcsóbb lesz később.


Akinek megéri, megveszi, akinek nem, az kihagyja. Én 2x ennyiért vettem meg, mint amennyibe most kerülnek és nem bántam meg!

2013. júl. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

250 gigás SSD-n van a windowsom.

képek, filmek, videók, zenék, baromságok a HDD-ken.

és egy 500gb-s ssd-t használom játékra. Samsung Evo 850 eset.

1 FPS el sem több nekem a GTAV vagy a Syndicate egy 550m/s es SSD-n mint egy 7200 RPM-s HDD-n.

2016. okt. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!