Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a külömbség egy McBook/iMac...

Mi a külömbség egy McBook/iMac és egy laptop/számítógép között?

Figyelt kérdés
Azon kívül, hogy az egyik páros közül az egyik Apple...

2013. júl. 7. 20:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Maga a rendszer ami fut(hat) a gépeken.
2013. júl. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Először is az MacBook.

A MacBook hordozható // ~laptop

Az iMac pedig egy All-in-One PC-hez hasonlító cumó. Magyarul: Van a monitor és mögé van bepakolva minden komponens. Hogy mi a különbség? Az ára illetve az operációs rendszer. OSX jó, és tényleg jó. Nekem még nem sikerült befagyasztani, és a felhasználói élmény is a Windows százszorosa. Vannak rá specifikus programok, normál usnernek nem biztos, hogy megéri. Munkára azonban tuti MacBookot/iMacet vennék.

2013. júl. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

munkára(zene/videó/animáció) csak is mac.

Munkára mint office és 3D modellezés pedig csak is windows alapú masina javallott!


Én sem tudok osx nélkül nagyon meglenni, nekem már sikerült fagyasztanom osx-t is :)

2013. júl. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

" Nekem még nem sikerült befagyasztani,"


Szoktad egyáltalán használni?...

2013. júl. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Azt én is hallottam, hogy az OSX stabilabb mint a Windows. Köszönöm az eddigi válaszokat ment a zöld pacsi, és várok több válaszokat is.
2013. júl. 7. 20:55
 6/10 anonim ***** válasza:

"az OSX stabilabb mint a Windows."

Ha a windowst is csak egy maréknyi hardverre terveznék és semmi mással nem lehetne használni, akkor az is baromi stabil lenne...mondjuk megnézem egy AMD CPU-val meg egy RADEON kártyával mennyire stabil az osx, már ha elindul (nem fog)

2013. júl. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az iMac/MacBook egy egyben megvehető konfiguráció, az Apple saját operációs rendszerével, az ezzel együtt járó összes előnnyel és hátránnyal. Az összeszerelési és anyagminőség kifogástalan, viszont nem vagy nehezen bővíthető. Európában mocskosul drága, főleg az átlag magyar fizetésekhez képest.


A PC egy sokkal rugalmasabb dolog, a végtelenségig variálható hardverkonfigurációval és igény szerint többféle választható alkatrésszel, ennek minden előnyével és hátrányával. Árban, anyag- és összeszerelési minőségben nagy a szórás, olcsótól a méregdrágáig, kommersztől a prémium minőségig minden van, könnyen javítható és bővíthető.

2013. júl. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#4. Nyilván nem, csak azért írtam le, hogy menő legyek. -.-"
2013. júl. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Miért, ettől menő lettél? Én nem árzem. Lehet bennem vana hiba.

Amúgy a unix alapú rendszerek is pont annyira letudnak fagyni, mint egy windows...nincs bennük semmi különleges lélek, ami egyben tartaná őket.

Csak nyilván az OSX sokkal zártabb, mint egy windows, nem írhat rá bármiylen jött-ment alkalamzást, ezáltal nem is terheled be annyira magát a kernelt és a shell-t, így meg persze, hogy nehezebben fagy le.

A windowst meg telerakják a userek sz.r illegális, meg kókány szoftverrel, ami lelkéig beépül és tönrke teszi az egészet.

2013. júl. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9. Irónia, drága barátom. Rendszeres OSX User vagyok.
2013. júl. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!