Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért melegszik a processzorom...

Miért melegszik a processzorom? SOS!

Figyelt kérdés
AMD Athlon 5200+ prociról lenne szó gyári ventikkel,kb 2 éve melegedett (70-80 fok) cseréltem benne pasztát és megoldódott a probléma max 50 fokra melegedett, tavaly ugyanezt eljátszottam, de most megint elkezdte hiába cseréltem pasztát nem segít már így is felmegy 80ra s a gép kikapcsol a hűtőborda jól fekszik a procin!Valami ötlet?
2013. júl. 5. 11:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Túlfeszültség esetleg.
2013. júl. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 levis56 ***** válasza:
100%
Megérne egy próbát,hogy kitakarítod az összes ventilátort és a tápot bellülről kifújatni,házon belül portalanítani.
2013. júl. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
0%
mert amd!
2013. júl. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
úgy bírom az ilyen #3-as típusú válaszolókat.... téged is jól pofán kéne verni egy péklapáttal...
2013. júl. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A 3. válaszolónak gondolom nem volt gyerekszobája és itt éli ki magát de sebaj,amúgy a gép ki van portalanítva minden ventillátor teszi a dolgát,érdekesség az ha leveszem a gép oldalát akkor sokkal több idő kell neki hogy bemelegedjen!
2013. júl. 5. 12:04
 6/8 anonim ***** válasza:
Nézd meg jól raktad e vissza a proci hűtőt, nem törted-e el a rögzítést, megfelelően illeszkedik-e. Nekem is volt hasonló problémám egy régi Celeronnál, eltörtem véletlen a lefogató pántot és nem illeszkedett a hűtés tökéletesen. Ilyen 90 fokig melegedett majd leállt a gép.
2013. júl. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 levis56 ***** válasza:
A táp belsejének a tisztítására gondolok.Csak az enyémről tudok példát mondani a régi használtan vett gépemről. A táp ventilátora a processzor felöl szívja el a meleg levegőt amely azután a tápon keresztül ház hátsó rácsozott nyílásán át hagyja el a gépet. A tápban levő tekercsek kábelek szűrő módjára fogják meg a port,ilyen bolyhos pókhálós valamivel lett tele a táp belseje amin keresztül lecsökkent a légmozgás a meleg levegő egy része nem tudott távozni a processzor felől, megrekedt a gépben. Ebben a melegben nem mindegy mekkora a légcsere ezért ha nem gond a ház oldalát nyugodtan vedd le,takarítsd ki a tápot. Ha viszont tiszta a géped akkor az előzőekben említették hogy nem biztos hogy pasztázás után hején van a proci hűtő,vagy melegszik a tápod.
2013. júl. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben holnap kitakarítom a tápot s majd írok a fejleményekról !Bár a szobahőmérsékletem az hűs :)
2013. júl. 5. 17:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!