Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nvidia geforce 8600GT memó...

Nvidia geforce 8600GT memó hűtése?

Figyelt kérdés

Szevasztok, azzal a problémával kerültem szembe, hogy elavult már a "mai" játékokhoz a jó kis 8600GT-m, és overclockolni akartam, DE:

hirtelen azt vettem észre, miután 790MHZ-re overclockoltam a GPU-t, hogy egy idő múlva ilyen csontik kezdtek el mászkálni a monitoromon, kicsit mint ha rossz a vétel egy analóg TV-n, de a GPU nem melegedett túl, ebből arra következtettem, biztos a memók. a másik dolog, hogy a memóknak nincs hőmérőjük fölszerelve, és azt hiszem a hűtőbordára sem csatlakoznak, így azokat már nem merem overclockolni, pedig valszeg kéne. akkor a kérdés: mi a fenével tudom hűteni a memóka, hogy tuti ne melegedjenek túl?



2013. júl. 3. 16:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Biztos nincs? Nekem speedfan kiírja a memókat is
2013. júl. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Vegyél egy hűtést a videókártyádra ami lefedi a memóriákat is.
2013. júl. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

1: nem, nem írja ki, mert ez nincs fölszerelve memó hőmérő IC-vel, valszeg neked nem nvidia geforce 8600GT vidikártyád van.

2: köszi a tippet, csak annyi probléma van vele, hogy nincs pénzem, és igazából azzal még mindig nem biztosítottam, hogy nem fog megpörkölődni a memó.

2013. júl. 5. 22:14
 4/18 anonim ***** válasza:
Nem lehet,hogy akkora tuningot már tényleg nem bír el?Pasztázva van?Hűtő rendesen fel van téve?
2013. júl. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
a hűtő rendesen fönt van, de csak a GPU-ra terjed ki. a GPU hőmérsékletével nincs baj, 50-75 °C között mozog, de ettől függetlenül akkor jön elő a probléma, amikor húzok a GPU-n. a másik ötletem ami va, hogy ugye alapon a memók gyorsabbak a GPU-nál, tehát ha a GPU frekijét a memóké fölé húzom, akkor lehet, hogy csak azért jelennek meg képhibák, mert nincsenek szinkronban? az elképzelhető, hogy a memóknak a GPU fölött KELL lenniük? amúgy előjött a probléma már 780 MHz-en is, de a memókat alapon hagytam, nehogy megpörkölődjenek.
2013. júl. 7. 02:01
 6/18 anonim ***** válasza:
Ventilátor sebességét állítottad?Jó lenne ha 100%-on pörögne.Szerintem a nyári meleg miatt nem bírja annyira.Nekem például a videókártyám terhelésen is csak 45-50 fok.Alapjáraton 30 fok körül van.Használtan próbálj szerezni rá valami hűtőt vagy drótozz rá egy processzor hűtőt.Ha ez sem segít akkor jön a paraszt módszer.Szobaventilátorral kell hűteni.Egyébként úgy emeld az órajeleket,hogy nagyjából szinkronban legyenek és sose emelj túl nagyot.Mindig ilyen 50Mhz-ket csak.Meg még arra tudok gondolni,hogy beporosodott a venti.A 8600 GT-nél szerintem ez előfordulhat.
2013. júl. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
hát nem. passzív hűtőnél nem nagyon... utólag szereltem föl ventit. nagyon kemény folyamatosan megy 3000RPM-en 8cs átmérőjű, természetesen hangos mint állat ás 1 amper az áramfelvétele is. a hűtőborda NEM terjed ki a ramokra, arra gondolta, szétdarabolok egy északi híd hűtőt, és hővezető ragasztóval rárakom a memó chipekre. szerintetek jó ötlet? igazából nekem nem nagyon telne olyan komplett hűtőkre amik a memókat is hűtik, ez viszont jó megoldásnak tűnik, arra tekintve, hogy igazából nincs is más lehetőség.
2013. júl. 8. 06:22
 8/18 A kérdező kommentje:
és amúgy a szobaventillátor egyáltalán nem paraszt módszer, csak a hülye mondja ezt. egyszer már szereltem egyik gépház oldallapjára szobaventillátort, úgy hűtötte mint a franc, csak ugye a szobaventillátor kellett másra is, ezért leszereltem.azért még mindig nem sikerült annál erősebb levegőztető rendszert kiépítenem, talán azóta a legköményebb projekt a jéghűtőtt-levegő beáramoltatásos rendszer volt, ami egy bazinagy jegesgobozból és egy nagyteljesítményű lapátkerekes ventillátorból állt. egy baj volt vele, hangos az olyan venti, annál még a kompresszor is halkabb (nem vicc)
2013. júl. 8. 06:44
 9/18 anonim ***** válasza:
Freon gázos hűtés is jó még.De vegyél használtan egy hűtőt.Jobb lenne mint az otthoni megoldás.A szobaventilátor is megérne egy próbát.Én is felszereltem egyszer egy ilyet csak zörgött mint az állat.
2013. júl. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Egyébként nem passzív hűtőre gondoltam bocs.Nekem a 8500GT-m aktív hűtéses volt.És még mindig megvan.Az új játékokkal meg nem nagyon érdemes törődni.Sokat változott a játékipar.
2013. júl. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!