Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért recseg a hang és szaggat...

Miért recseg a hang és szaggat a kép és az egér torrent használata közben?

Figyelt kérdés
Kb. 2 hete kezdődött. Itthon 2 gépünk van és egyszerre jelentkezett a probléma. Az egyik több mint 4 éves laptop, annál meg is érteném, hiszen millió baja van már. Mindkettőn win8 van. A másik gép egy komolyabb, 4 magos proci... nem sorolom, erős gép. Komoly 3D-s játékokat is visz. Ugyanakkor integrált a hangkártya és a hálókártya is. Olvastam olyat, hogy a torrent eléggé meg tudja hajtani a vinyót és főleg ha hang, háló integrálva van, akkor eléggé meg tudja terhelni ezeket, ezért szaggat borzalmasan a hang. A fura az egészben, hogy a 2 gépnél a probléma egyszerre kezdődött. Az első, amit tettem, hogy a utorrent 3.3-at lecseréltem a bittorrent 7.8-ra. Rövid ideig segített, de újra gondok vannak. Most azt tudom megtenni, hogy csak akkor seed-elek, ha nem használom a gépet zene, vagy film lejátszására. Mit tudok tenni? Iszonyú idegesítő. Köszönöm előre is a segítségeket!
2013. jún. 30. 21:54
 1/6 anonim válasza:
A tünetek úgy hangzanak számomra mintha a processzor nem bírná feldolgozni amit csinálsz. A 4 magos nagyon nem kellene ilyet csináljon egy torrenttől, de el tudnám képzelni ha nagyon sok torrent van megnyítva(~100). Más elképzelésem az lenne hogy a HDD-d hal meg. Monjuk ez elég fura lenne hogy mindkét gépen előforduljon.
2013. jún. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az integrált hálókártya teljesen jó, ugyanazon a sínen kommunikál a procival, mintha külön áramkör lenne.

Próbáld korlátozni a feltöltési sebességet, mert lehet, hogy a teljes memóriát megpróbálja puffernek lefoglalni.

2013. jún. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


iceage32:

- 2-3 db torrent-nél is csinálja.

- HD Sentinel szerint 100% a kondíciója és a teljesítménye is mindkét gépben a merevlemezeknek és a hátralévő élettartamnak több mint 1000 napot ír. Nincs sector hiba sem, jó állapotúak.


Évek óta torrent-ezünk, mindig is utorrent-et (v2.2.1-től v3.3-ig) használtunk, akármennyi is futott a utorrent kliensben, soha nem volt probléma. 20-nál több viszont sosem futott egyszerre.


Most annyit csináltam, hogy a tűzfal beállításokból (Win8) iszonyú sok alkalmazást kivettem, amikre nincs szükségem. (Áruház, SkyDrive, Hírek, Időjárás, Sport... stb.; sok volt). Most úgy tűnik nem csak gyorsabb lett a gép, (ezek nem terhelik talán a hálózatot) főleg a 4 éves notebook, de a bittorrent is rendesen seed-el és nincs recsegés sem. Majd meglátjuk.

2013. júl. 2. 15:18
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen gondom van
2020. okt. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Helló! Ez egy 7 éves kérdés, azóta igencsak megváltoztak a dolgok. Az említett gépek már nincsenek meg és win10-et használok... A lényeg: nem használom a utorrent-et, nálam zabálta a RAM-ot akkoriban. 7 éve már, hogy qbittorrent-et használok. Nincs benne reklám azóta se, folyamatosan mai napig fejlesztik és nem eszi meg a gépet.


Ezt tudom tanácsolni: qbittorrent alkalmazás

2020. okt. 25. 07:28
 6/6 anonim ***** válasza:
Azóta már megoldódott nekem is.Qbittorrent van nekem is, a kapcsolati korlátokat kellett lejjebb vinni.Win 10 van nekem is.
2020. okt. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!