Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha új hűtőpasztát tennék a...

Ha új hűtőpasztát tennék a procira, akkor csökkenne a hőmértéslete a CPU-nak, vagy ilyen körülmények között a 62-63 °C normális?

Figyelt kérdés

Az AMD Athlon II x2 250-es procimra 2010 januárjában lett a hűtőpaszta kenve. Alap órajele 3000 Mhz, én ezt felhúztam 3600 Mhz-re (feszültséget nem emeltem). A gyári hűtő van rajta. Télen nem volt vele gond, de most 29°C-os szobahőmérséklet mellett, 100%-os CPU kihasználtság mellett eléri a CPU a 62-63 fokot, így bejön egy kék képernyő és ki kell kapcsolnom a gépet.

Így az lenne a kérdésem, hogy ilyen körülmények között normális, hogy ennyire felmegy a CPU hőmérséklete, vagy érdemes lenne új pasztát kenni rá?

(Jelenleg az asztali ventillátort irányítom rá, így jobban lehűti, de nem akarom sokáig így csinálni, mert egy nagyon-nagyon minimálisan szerintem megnehezíti a VGA ventijének a dolgát.)


2013. jún. 19. 14:58
 1/3 anonim ***** válasza:
ha alap hűtővel húzkodod akkor grat.
2013. jún. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A hőtermelése biztos nem csökkenne, max jobban el lenne vezetve a hő. Gyári hűtővel meg nem kéne húzkodni, pláne ha még kékhalált is kapsz. De végül is maximum meghal a processzor, nem a világ vége.
2013. jún. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

De én azt olvastam egy oldalon, h ennek a procinak a tűréshatára max. 72 °C. Az még odébb lenne. Bár az OCCT progi, amivel mértem a hőmérsékletét..2 db hőmérsékletet mutat..egyikhez azt írja, h Core (mag), ami 62-63 °C-ot mutat (ennyit mutat a Speccy program is), és mutat egy 70-71 °C-os hőmérsékletet is, amihez azt írja, hogy CPU. :/

Akkor melyik hőmérsékletet kéne figyelembe vennem?

2013. jún. 19. 15:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!