Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Socket AM3 vagy AM3+?

Socket AM3 vagy AM3+?

Figyelt kérdés
Új (használt) alaplapot és procit vennék, melyiket érdemes, egyáltalán mi a különbség?

2013. jún. 15. 20:24
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Igen vannak de ezek nem használtak.
2013. jún. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

"Asrock N68-VGS3 FX "


Jajj de te hát én írtam, hogy nékem ATX lapra van szükségem, hát ne hozzál már szégyent kisscsaládodra.

2013. jún. 15. 21:06
 13/20 anonim ***** válasza:
0%

Bocs nem figyeltem.DE

Te mondod hogy ne hozzak szégyent rájuk...akkkkor te mit mondj a 10k-s lapodért?

Tiszta Money&Charm

2013. jún. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Nem e-peent akarok építeni, hanem számítógépet. Számomra sajnos egy 100k-s alaplap sem tud jelenleg többet nyújtani mint egy 10k-s. Csupán azt várom el tőle, hogy legyen rajta 2 PCI slot, min. 2 memória, meg egy hely a CPU-nak. Ezen felül talán egy USB kimenet. De szívesen várok kisesszéket, hogy miért kéne mégis a lehető legminimálisabb összegnél többet költenem alaplapra.
2013. jún. 15. 21:21
 15/20 anonim ***** válasza:

Talán mondjuk a megbízhatóság miatt?

Mellesleg mire kéne a gép?

2013. jún. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Semmi extrára igazából, játszani (TF2, WoW, SC2, Dia3, meg talán pár jövőbeli stratégia), meg alap dolgokat modellezgetni (Inventor, Maya, Solidworks, CAD és esetleg a jövőben Mudbox). Amúgy engem nem zavar, ha egy 10k-s lapon elfüstölne egy kondi (bár nem látok rá túl nagy esélyt), mert akkor veszek egy másikat. Bár alapjában igazábül ezek a lapok még használtan is szinte mind garisak, mert még elég fiatal mint az AM3 és AM3+ szavány (2-3 év gari még az olcsókon is van). Ellenben ha egy 20-30-40k-s lapon történik ez, akkor picit pipa lesz az ember és lehet, hogy jobban idegeskedik gari-ügyintézés közben).
2013. jún. 15. 21:53
 17/20 anonim ***** válasza:

Hogy a kérdésednél maradjunk, az AM3+ az újabb szabvány, tehát egyértelmű hogy azt.

Visszafelé kezeli az AM3 tokozású procikat is, így lesz választék.


[link]


Én a helyedben nem görcsölnék azon, hogy ATX vagy uATX lapot vegyek, mert ezekre már minden periféria fel van integrálva.

Ha nálad ez szempont, akkor arra érdemes figyelni, hogy milyen TDP-ig támogatja a processzorokat?

Az ASUS M5A78L-M LE például csak 95W-ig, így 125W -os procikat már nem tudtam beletenni, hiába megy lefelé az áruk.

2013. jún. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
mATX nem azért bajos, mert nem tudnám berakni a házba, hanem mert a zömén csak egy PCI slot van, nekem pedig egy a VGA-nak kell, egy meg a hagnkártyának. De ha van olyan, amibe bele tudok gyömöszölni kettő kártyát, az is jó lenne!
2013. jún. 16. 10:07
 19/20 anonim válasza:

Én csak annyit tennék hozzá, h az egyik haverom vett egy akkoriban nagyonjónak számító új komplett pc-t 2év garanciával jól leárazva. Ahogy elmúlt a 2év úgy ment tönkre a noname táp,amit kicserélt. Majd kicsit később a noname alaplap is megmúlt...

Szak legalább legyen neve annak, amit venni akarsz.

2013. jún. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
#18 Egy rövid PCI-E és egy normál PCI mindegyik uATX-es lapon van.
2013. jún. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!