Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 150 körül milyen gamer pc-re...

150 körül milyen gamer pc-re érdemes beruházni?

Figyelt kérdés

Nyár közepén tervezek vásárolni, de nem tudom pontosan mi az ami most megéri. Mivel nincs rá olyan hatalmas összegem, tudom hogy nem futja egy atomerőműre ezért ilyen ár/érték arány best of konfigurációra gyúrok. Ilyen felső közép osztálybeli alkatrészekre mondjuk. Ház, winchester, optikai meghajtó van, mindenképp én akarom megépíteni, szóval nem előre összerakott konfigot akarok.

Processzorban valami közepes i5re gondoltam. Láttam hogy olcsóbban vannak AMD-k, de azok nem tudom most mennyire jók. VGAban Radeont szeretnék, 7850 körül gondolkodtam, mondjuk egyelőre 8, majd pár hónap múlva ha megint lesz egy kis pénzem még 8 giga ram. Nem tudom milyen alaplap vinné el ezeket, és az is érdekelne mekkora táp kell ehhez hogy kényelmesen elfusson.

Bármiféle észrevételt, ajánlást, szívesen veszek, esetleg alkatrész teszteket is.



2013. jún. 10. 19:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

ASUS M5A97 EVO

menny: 1 db +

egységár: 24.816 Ft

AMD FX-6300 3.50GHz BOX Black Edition

menny: 1 db +

egységár: 28.816 Ft

KINGSTON 8GB HyperX XMP Blu DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX1600C9D3B1K2/8GX

menny: 1 db +

egységár: 17.501 Ft

POWERCOLOR AX7870 2GBD5-2DHPPV3E HD7870 2GB GDDR5 PCS+ Myst. Edition PCIE

menny: 1 db +

egységár: 62.852 Ft

FSP Raider 550

menny: 1 db +

egységár: 16.104 Ft

Kosárban: 5 tétel

Összesen: 150.089 Ft

ipon.hu


Semmi értelme 8GB-nál több RAM-nak.

8GB-t se fogsz kihasználni.


Ez a HD7870 pedig Tahiti LE GPU-val szerelt(HD79xx sorozat butított verziója),ezért HD7950 szint körül teljesít.

2013. jún. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Persze, most még nem is, de én 5 éve 4GB rammal vettem gépet, most meg már az a belépő szint gyakorlatilag, a 8 pedig most jó. Én 3-4 évre gondolkodom egy géppel, és attól tartok ha esetleg 2 év múlva döntenék úgy hogy még 8al bővítek, amikor esetleg már megkívánná azt pár játék, akkor lehet hogy nem kapok már ugyanilyet amilyet most, 2 különböző ram, meg nem biztos hogy olyan jól kommunikál, mint két egyforma.

Az AMD procik megbízhatóak egyébként? Azt láttam én is hogy lényegesen olcsóbbak mint egy intel, csak én ebből a szempontból kicsit megvezethető vagyok, mert érdekel hogy hol megy el az a 20-30.000 forint két hasonló teljesítményű processzor között.Azt mondjuk látom hogy az intelekbe már 50 felett van integrált VGA. Nem tudom játékra melyik az alkalmasabb.

2013. jún. 10. 19:54
 3/8 anonim ***** válasza:

De mi az hogy a 8giga most jó?

Mire használod ki?

2013. jún. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen,pont ugyanannyira megbízható az Intel,mint az AMD.


És egyébként a 12 ezres Intelekbe is van IGP,csak nem jó semmire,max filmezni.

2013. jún. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Mint írtam gamer pc, tehát játékra. Nem mondom hogy fél éven belül kelleni fog 16 giga. De ahogy látom az újabb játékok már megkövetelik a 4 giga ramot, 1-2nél már az a minimum.

Szerintem 2 éven belül azért ez lassan felmászik 8 gigára, és 3-4 év múlva már nem fog ártani ha van 16.

Én nem szeretek utólag belenyúlkálni a gépbe, meg 1-1 alkatrészt cserélgetni. Inkább amikor eljutok oda hogy kell egy új gép, megpróbálok előre gondolkodni.

2013. jún. 10. 20:01
 6/8 anonim ***** válasza:

Mutass nekem játékot, ami aktívan használ 4gb ramot.

Ne fáradj, nincs. Az hogy odaírják, nem jelent semmit.

2013. jún. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mikor már kevés lesz 8GB RAM játékra,akkor már sehol se lesz a DDR3.


Másrészt épphogy érdemes mindig akkor hozzányúlni,amikor az adott alkatrészek(VGA,alaplap,proci) még jó áron eladhatóak,majd kis ráfizetéssel fejleszteni.

2013. jún. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Oké, meggyőztetek :) 8 giga ram elég.

agentK, igazad lehet, de nekem nincs türelmem ezzel seftelni :/. Azért ehhez nagyjából képbe kell lenni, árakkal, teljesítményekkel, utánaolvasgatni, stb. Mint látjátok akkora szaki eleve nem vagyok a témában. Nem szeretek naphosszat fórumokat meg teszteket böngészni.

Én inkább ráborítok egyszerre egy kicsit nagyobb összeget, és akkor az szolgáljon ki 3-4 évig, mint hogy összerakok fele ennyiért valamit amin most még elkocognak a játékok szódával, és utána cserélgetek benne mindent 1-2 évente.

Könnyen lehet hogy nem a leggazdaságosabb taktika :) de én mint egyszerű felhasználó elvagyok ezzel.

A zöld ujjak mentek, de itt is köszönöm a válaszokat :)

2013. jún. 10. 20:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!